laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Demissionair premier door koning gevraagd om nieuwe regering te vormen in Spanje

dinsdag 3 oktober 2023

Casa de S.M. el Rey / web
Casa de S.M. el Rey / web

Na de mislukte poging van Alberto Núñez Feijóo van de Partido Popular om een regering te vormen, heeft koning Felipe VI opnieuw gesprekken gevoerd met meerdere politieke partijen. Als conclusie, en niet geheel als een verrassing, heeft de Spaanse koning Pedro Sánchez, de demissionair premier en PSOE-partijleider, naar voren geschoven als nieuwe premier kandidaat.

Na de mislukte stemmingen van vorige week moet de PSOE-partijleider Pedro Sánchez nu de steun van andere partijen zien te krijgen om herkozen te worden tot premier. Hij wil de steun van de partijen die de huidige coalitie vormen, PSOE en Sumar, maar ook van de separatistische partijen ERC en Junts en de Baskische partijen EH Bildu, PNV en BNG. Deze partijen stemden vorige week tegen de kandidatuur van de conservatieve partij PP.

Sánchez wil ook de steun van Coalición Canaria. Deze steun is niet noodzakelijk, want met de steun van de huidige coalitie en de separatistische partijen heeft Sánchez al de absolute meerderheid in het Congres. Als hij die meerderheid haalt, kan hij in de eerste stemming worden gekozen tot premier.

Pedro Sánchez, demissionair premier van Spanje, heeft de onafhankelijkheidspartijen in Catalonië opgeroepen om hun verantwoordelijkheid te nemen en samen te werken met de PSOE-Sumar coalitie om een progressief kabinet te vormen. Dit kabinet zou zich moeten inzetten voor het overwinnen van het politieke conflict in Catalonië. Sánchez verwees hierbij naar de amnestiewet die zijn regering wil aannemen, maar hij heeft deze wet niet expliciet genoemd.

Pedro Sánchez heeft aangekondigd dat hij vanaf woensdag gesprekken zal voeren met de politieke partijen in het parlement om te zien of hij genoeg steun kan krijgen om herkozen te worden tot premier. Hij zal beginnen met een gesprek met zijn vicepresident, Yolanda Díaz. De enige partij waarmee hij niet zal praten is het extreemrechtse VOX.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.