De recente hevige regenval in de provincie Málaga heeft een onverwacht gevolg: een sterke toename van muggen. Door de combinatie van veel water en stijgende temperaturen ontstaan ideale omstandigheden voor deze insecten om zich snel voort te planten.
Volgens experts zorgen plassen, overstroomde gebieden en stilstaand water ervoor dat muggen zich massaal kunnen ontwikkelen. In zulke waterplekken leggen ze hun eitjes, die zich binnen enkele dagen kunnen ontwikkelen tot volwassen insecten. Door de regen van de afgelopen weken zijn er nu veel meer van dit soort broedplaatsen dan normaal.
Wetenschappers waarschuwen dat de situatie dit voorjaar duidelijk merkbaar kan zijn. Door het zachte weer en de vochtige omstandigheden kunnen muggen zich sneller verspreiden en eerder in het jaar verschijnen dan gebruikelijk. In sommige gebieden kunnen inwoners daarom al vroeg last krijgen van muggenbeten.
De regenval van de afgelopen periode heeft in grote delen van Andalusië voor problemen gezorgd, zoals overstromingen en verzadigde bodems. Maar tegelijkertijd zorgt het overtollige water ook voor ideale leefomstandigheden voor insecten, waaronder muggen. Zodra de temperaturen verder stijgen, kan hun aantal nog sneller toenemen.
Deskundigen adviseren om stilstaand water in tuinen en op terrassen zoveel mogelijk te vermijden. Kleine hoeveelheden water in bijvoorbeeld bloempotten, emmers of schalen kunnen al voldoende zijn voor muggen om hun eitjes te leggen. Door deze plekken leeg te maken, kan de groei van de populatie worden beperkt.
Gemeenten volgen de situatie nauwlettend en nemen maatregelen om plagen te voorkomen. Dat kan onder meer door behandelingen tegen larven in watergebieden en door het monitoren van muggenpopulaties. Toch benadrukken experts dat ook bewoners zelf een belangrijke rol spelen om verdere verspreiding tegen te gaan.


Español
English
Deutsch
Français
Português
Italiano