laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Menselijke standbeelden Ramblas Barcelona willen hulp vanwege corona-crisis

dinsdag 7 april 2020

Pixabay
Pixabay

BARCELONA – De menselijke standbeelden of straatartiesten die normaal gesproken op de Ramblas in Barcelona werken, kunnen dit nu vanwege de noodtoestand tijdens de corona-crisis niet doen. Daarom eisen zij van de gemeente een financiële vergoeding, net zoals andere arbeiders in de culturele sector in de Catalaanse hoofdstad.

De Ramblas is de Ramblas niet zonder bloemenverkopers, souvenirwinkels en menselijke standbeelden die bewegen bij elk muntstuk dat ze ontvangen. Maar net zoals alle andere arbeiders  mogen ook de ‘estatuas humanas’ hun werk niet uitoefenen op de Ramblas.

De gemeente heeft financiële hulp aangeboden aan de cultuursector ter waarde van één miljoen euro maar pas nadat de corona-crisis voorbij is. Daarnaast is de vereniging van straatartiesten het ook niet eens met de verdeling van deze financiële vergoedingen waarbij er waarschijnlijk geen rekening wordt gehouden met de straatartiesten.

Deze financiële problemen komen bovenop de nieuwe richtlijnen die de stad wilde invoeren vanaf april. Daarbij wordt het aantal toegestane menselijke standbeelden teruggebracht van 30 naar 24 en die dienen in twee groepen van 12 personen verdeeld worden gedurende de dag. 

Daarnaast is het alleen nog mogelijk om op bepaalde delen van de Ramblas te staan zoals de Rambla de Santa Mònica en het deel van de Ramblas dichtbij zee. De vereniging van straatartiesten is niet blij met al deze beperkingen.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.