laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusiƫ
cataloniƫ
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusiƫ
valencia regio
cataloniƫ
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

De Spaanse voetballer die prins werd in Indonesiƫ

donderdag 7 november 2024

instagram
instagram

Dat het leven soms vreemde bochten neemt, daar weet ex-profvoetballer Jordi Amat alles van. Amat speelde tijdens het seizoen 2012-2013 en 2018-2019 58 wedstrijden in de Spaanse eerste klasse. Op dit moment speelt hij in Indonesiƫ waar hem een bijzondere toekomst wacht.

Jordi Amat Maas passeerde de revue in verschillende Europese topclubs. Op zijn palmares staan onder meer Espanyol, Rayo Vallecano, Betis, Swansea en KAS Eupen in Belgiƫ. Op dit moment speelt hij op het eiland Siau in Indonesiƫ, het land van een deel van zijn voorouders.

Volgens Amat is voetbal daar bijzonder populair. ā€œMensen zijn hier dol op voetbalā€, vertelt hij. ā€œDat voelde ik meteen toen ik in Yakarta aankwam”. Amat vroeg er in 2022 de dubbele nationaliteit aan en speelt nu voor de nationale ploeg. ā€œEen land van 275 miljoen inwoners mogen vertegenwoordigen is ongelooflijkā€, zegt hij vol trots. Hij speelde ondertussen 10 officiĆ«le wedstrijden en zes vriendschappelijke.

ā€œMijn grootmoeder vertelde me al toen ik klein was dat ik erfgenaam was van een prinsentitel in een bepaald deel van IndonesiĆ«ā€, vertelt Amat aan de pers. ā€œIk geloofde haar niet, maar zij zei altijd dat ik het wel zou zien als ik als volwassene ooit met haar mee zou reizen naar haar geboorteland”. En inderdaad. Een overgrootvader van Jordi Amat bezat de titel van Raj in Siau en dat maakt van de man officieel een prins.

In die positie ziet hij ook een rol weggelegd als voetballer. ā€œIk wil zorg dragen voor de mensen van Siauā€, vertelt hij. ā€œHet zou mooi zijn iets met voetbal te doen, misschien bouw ik een veld voor de kinderen. Ik wil ook de scholen bezoeken. Als ze geen faciliteiten hebben kunnen we daar misschien bij helpen.ā€ Het verhaal van Jordi Amat herinnert er ons aan dat we soms maar beter goed naar onze grootouders luisteren. Zelfs als ze iets ongeloofwaardig vertellen, hebben ze misschien wel eens gelijk.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.