laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Minder dan drie op de tien Spanjaarden vindt dat mannen en vrouwen gelijk zijn

vrijdag 7 maart 2025

via canva.com
via canva.com

Uit een nieuw onderzoek blijkt dat minder dan 30% van de mensen in Spanje denkt dat mannen en vrouwen helemaal gelijk zijn. Het onderzoek werd gedaan rond Internationale Vrouwendag en keek naar gelijkheid op werk, in de politiek en thuis.

De meeste mensen denken dat mannen en vrouwen het meest gelijk zijn in de politiek. Op het werk vindt ongeveer 65% dat het eerlijk verdeeld is. Maar thuis, bij het doen van klusjes, vindt maar 61% dat het gelijk is. Sterker nog, 35% zegt dat mannen en vrouwen daar helemaal niet gelijk zijn.

Mannen en vrouwen denken hier vaak anders over. Zo zegt 70% van de mannen dat er op het werk gelijkheid is. Bij vrouwen is dat maar 60%. Thuis vindt 68% van de mannen dat het eerlijk gaat, maar slechts 56% van de vrouwen is het daarmee eens. Over politiek zegt 68% van de mannen en 62% van de vrouwen dat er gelijkheid is.

Oudere mensen vinden vaker dat mannen en vrouwen gelijk zijn. Van de mensen ouder dan 65 jaar zegt 70% dat het op het werk eerlijk is. In de politiek zegt zelfs 73% van deze groep dat het goed zit. Jongere mensen, tussen de 18 en 35 jaar, zijn minder positief. Daar zegt 64% dat het op het werk gelijk is en maar 55% denkt dat dit ook geldt voor de politiek.

In huis zijn de taken nog steeds niet helemaal eerlijk verdeeld. Sommige klusjes worden vaker door mannen gedaan, zoals opruimen (74% van de mannen tegenover 55% van de vrouwen) en boodschappen doen (64% van de mannen tegenover 61% van de vrouwen). Maar bij veel andere taken doen vrouwen meer. Zo doen vrouwen vaker de afwas, koken, het bed opmaken en schoonmaken. Ook zetten vrouwen vaker het vuilnis buiten en doen ze vaker de was. De enige taak die echt gelijk is verdeeld, is de zorg voor kinderen. Ongeveer 23% van zowel mannen als vrouwen zegt dat ze dit de dag ervoor hebben gedaan.

Conclusie is dat er al veel verbeterd in Spanje als het gaat om gelijkheid tussen mannen en vrouwen. Vooral in de politiek en op het werk gaat het beter. Maar thuis, bij de huishoudelijke taken, is er nog veel te doen. Daarom is het belangrijk om te blijven werken aan echte gelijkheid.