De Guardia Civil politie heeft in Ibi, in de provincie Alicante, opnieuw een man gearresteerd die betrokken zou zijn bij oplichting met tot camper omgebouwde bestelbussen. Het gaat om dezelfde verdachte die in juli al werd opgepakt. Destijds kwamen er minstens tien slachtoffers aan het licht. Nu zijn daar opnieuw vijf nieuwe gevallen bijgekomen.
De man bood via internet tweedehands bestelwagens aan die zogenaamd professioneel zouden worden omgebouwd tot campers. Kopers werden overtuigd met aantrekkelijke advertenties en valse beloften, maar kregen uiteindelijk niets van wat afgesproken was. De verdachte leverde nooit de beloofde aanpassingen, gebruikte onregelmatige contracten en liet geld storten op rekeningen van derden. In sommige gevallen verkocht hij dezelfde bus zelfs meerdere keren aan verschillende personen.
Opvallend is dat de man in mei nog een officieel bedrijf registreerde dat zich bezighield met voertuigen en accessoires. Toch bleef hij doorgaan met zijn oude praktijken. Dat maakt de fraude volgens de politie nog geraffineerder en moeilijker op te sporen.
Tijdens de laatste inval op 13 augustus werden drie bestelwagens in beslag genomen uit een werkplaats in Ibi. In de voertuigen werden alleen nutteloze materialen gevonden, zonder enig teken van een echte camperombouw. Dit bevestigde voor de Guardia Civil dat er sprake was van pure oplichting.
Na zijn tweede arrestatie werd de verdachte weer vrijgelaten, ditmaal onder gerechtelijke voorwaarden. De rechtbank van Ibi onderzoekt de zaak verder en sluit niet uit dat er nog meer slachtoffers zijn. Het gaat om mensen uit verschillende delen van Spanje, waaronder Valencia, Tarragona, de Balearen en Las Palmas.
De Guardia Civil roept mogelijke slachtoffers op zich te melden, omdat het erop lijkt dat de zwendel grotere proporties heeft dan tot nu toe bekend is.
