laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Waarom de revolutie van het luxueus kamperen in Spanje begint

donderdag 7 november 2024

Tamarit.com / web
Tamarit.com / web

Veel mensen associëren kamperen met ongemak en nattigheid. Dat dat niet altijd zo hoeft te zijn, bewijst het architectenkoppel Barbara Bardin en Julio Cano. Ze ontworpen een tent die gebaseerd is op klassieke architecturale ontwerpen en veroverden de campings van Fuengirola en Tarragona. Breidt die trend zich ook uit naar de rest van Spanje?

Het ontwerp van Barbara Bardin en Julio Cano en hun bureau Canobardin is niet zomaar een tentje. Ze zijn gemaakt uit dennenhout, doeken en glas, goed voor zo’n 30 vierkante meter leefruimte met keuken, woonkamer, badkamer en twee slaapkamers. Bovendien is er buiten ook een klein terras voorzien. De tenten hebben geen fundering nodig en worden opgebouwd zoals een doordeweeks Ikea meubel. Een aanzet om de esthetiek van de doorsnee camping voorgoed te veranderen.

Op dit moment kun je de tenten al bewonderen op de camping Costa del Sol Glamping Village in Fuengirola en in de Tamarit Beach Resort in Tarragona. Het was de Camping in Fuengirola die het architectenkoppel benaderde met de vraag de camping grondig te herdenken. “We vonden het een fantastisch idee”, vertelt Barbara, “Omdat het als een heel dorp ontwerpen aanvoelde. De huizen, het landschap, alles er op en er aan”. Een lange zoektocht langs de bestaande opties leidde nergens heen. En dus besliste het koppel zelf een tent te ontwerpen.

Barbara en Julio begonnen bij het klassieke ontwerp van de driehoekige Canadese tent. Ze lieten hun verbeelding los en tegen de Paasvakantie stond een prototype op de camping klaar. Het design viel in de smaak en er volgde meteen een bestelling van 74 tenten voor beide eerder vermelde campings. Wie zowel van kamperen als van luxe houdt, vindt in de tenten van studio Canobardin misschien wel zijn of haar perfecte vakantieplan.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.