Uit nieuwe cijfers van Eurostat blijkt dat Europeanen van 65 jaar en ouder veel liever in het voor- en naseizoen reizen dan tijdens de drukke zomermaanden. Maar liefst 60 procent van hun overnachtingen valt in de periodes maart tot juni en september tot november. Dat maakt deze groep belangrijk voor het stabiliseren van de toerismedruk in Europa en dus ook Spanje.
In vergelijking met jongere reizigers valt op dat gepensioneerden hun vakanties veel gelijkmatiger over het jaar spreiden. Reizigers onder de 65 concentreren hun trips vooral in juli en augustus, maar bij senioren gaat slechts 29 procent van alle overnachtingen naar deze maanden. Dat verschil toont duidelijk hoe anders het reisgedrag van beide groepen is.
Eurostat benadrukt dat deze spreiding enorm helpt om de typische zomerpieken in het toerisme te verzachten. Door meer reizen in het middenseizoen is er minder extreme drukte op populaire bestemmingen, kunnen lokale bedrijven langer op een stabiel niveau blijven draaien en ontstaat er een evenwichtigere verdeling van werkgelegenheid in de sector.
Voor Spanje, waar toerisme een cruciale economische pijler is, is dit goed nieuws. De grote toestroom in juli en augustus zorgt al jaren voor uitdagingen, van drukke stranden tot overvolle hotels. Senioren die buiten het hoogseizoen reizen, helpen die druk te verlagen en zorgen tegelijk voor een betere bezetting in rustigere maanden.
Daarnaast hebben gepensioneerde reizigers vaak meer flexibiliteit in hun planning en behoefte aan rust, iets wat het middenseizoen perfect biedt. Minder hitte, minder wachtrijen en vriendelijkere prijzen maken deze reisperiodes extra aantrekkelijk.
Het rapport onderstreept hoe belangrijk het wordt voor toeristische bestemmingen om zich niet alleen op de zomer te richten, maar ook in te zetten op aantrekkelijke middenseizoensaanbiedingen. Zo blijft het toerisme niet alleen duurzamer, maar ook beter beheersbaar op de lange termijn.


Español
English
Deutsch
Français
Português
Italiano