laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusiƫ
cataloniƫ
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusiƫ
valencia regio
cataloniƫ
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

In Belgiƫ zijn vier op Mallorca gestolen olieverfschilderijen teruggevonden

woensdag 9 augustus 2023

Ministerio del Interior / web
Ministerio del Interior / web

In een samenwerking tussen de Spaanse Nationale Politie, de Binnenlandse AttachƩ in Belgiƫ en de Inspectie van het Belgische Ministerie van Economie, zijn vier in Spanje gestolen olieverfschilderijen teruggevonden in Belgiƫ. De schilderijen werden door diverse personen gestolen in een galerij in Palma, de hoofdstad van het Baleareneiland Mallorca.

Deze schilderijen, met een totale waarde van 31.000 euro en gemaakt door kunstenaars als JosƩ Cheetham, Marc Badia, Dimitros Tade en Fabio Finamore, waren deel van een collectie die door een individu werd tentoongesteld in een galerij in Palma (Mallorca) en werden illegaal meegenomen door diverse individuen.

Spaanse speurders wisten in een uitgebreid internationaal onderzoek de mogelijke daders van het incident te identificeren. Dankzij de hulp van de Binnenlandse AttachƩ in Belgiƫ en de samenwerking met de Inspectie van het Belgische Ministerie van Economie, zijn ze uiteindelijk opgespoord in Belgiƫ.

Dankzij de snelle reactie van alle onderzoekseenheden in Spanje en Belgiƫ, kon men achterhalen waar de kunstwerken verborgen waren. Bij een daaropvolgende huiszoeking werden vier van de zeven aangegeven werken meteen in beslag genomen. De mogelijke daders en het bedrijf vanuit waar zij opereerden in Brussel, zijn aangeklaagd. De Belgische justitie heeft bepaald dat de olieverfschilderijen aan de eigenaar in Spanje moeten worden teruggegeven.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.