laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusiƫ
cataloniƫ
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusiƫ
valencia regio
cataloniƫ
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Andalusiƫ neemt maatregelen vanwege droogte: maximaal 160 liter water per persoon en dag

zaterdag 10 februari 2024

via canva.com
via canva.com

De droogte in Andalusiƫ is ernstig, maar over een noodtoestand zoals in Cataloniƫ wil de regionale overheid nog niet spreken. Vanwege de aanhoudende droogte en waterschaarste heeft het ComitƩ voor Droogtebeheer wel vergaande maatregelen genomen om het waterverbruik in te perken.

De gebieden Campo de Gibraltar, Costa del Sol ‘Occidental’ (gemeenten BenahavĆ­s, BenalmĆ”dena, Casares, Estepona, Fuengirola, Manilva, Marbella, OjĆ©n, Torremolinos y Mijas), Guadalhorce-Limonero (MĆ”laga) en AxarquĆ­a-ViƱuela (gemeenten AlmĆ”char, Benamargosa, El Borge, Comares, CĆŗtar, Iznate, Macharaviaya, Moclinejo, Rincón de la Victoria, VĆ©lez-MĆ”laga, TotalĆ”n, Algarrobo, Torrox y Nerja) zijn het zwaarst getroffen. Daar mag het stedelijk waterverbruik 160 liter per persoon per dag niet overschrijden. Gemiddeld verbruikt iemand in Spanje 132 liter water per dag, dus 160 liter per dag zou voorlopig geen probleem hoeven te zijn.

In de gemeenten in het gereguleerde gebied rond Cuevas de Almanzora (Almerƭa), dat kampt met ernstig watertekort, is het waterverbruik beperkt tot 200 liter per persoon per dag. Hetzelfde geldt voor de ongereguleerde gebieden in het stroomgebied van de Rƭo Verde de AlmuƱƩcar (Jete, Otƭvar, Lentejƭ en SalobreƱa) in de provincie Granada.

In deze gemeenten is alleen het onderhoud in tuinen, openbare parken en golfbanen toegestaan met water dat ongeschikt is voor menselijke consumptie. Er is een maximale toewijzing van 200 kubieke meter per hectare per maand ingesteld. PrivƩzwembaden voor eenpersoonshuishoudens mogen noch gevuld noch bijgevuld worden.

De maatregelen zijn nodig vanwege de ernstige waterschaarste in de regio. Het waterverbruik moet sterk omlaag om de watervoorziening veilig te stellen. De maximale toewijzing en het verbod op vullen van zwembaden moeten onnodig verbruik tegengaan.

Over het algemeen is de neerslag van oktober 2023 tot januari 2024 in Andalusiƫ opnieuw lager dan het historisch gemiddelde. In veel gebieden is de neerslag ongeveer 30% van het gemiddelde, aldus de regionale overheid. Dit is het vijfde opeenvolgende jaar sinds 2018-2019 dat dit gebeurt. Dit leidt tot zeer lage aanvoer naar stuwmeren, zoals het Guadalhorce Limonero-stuwmeer.

De maatregelen kunnen grote gevolgen hebben, bijvoorbeeld voor de landbouw. Er moet een balans gevonden worden tussen het beschermen van watervoorraden en het in stand houden van economische activiteiten en werkgelegenheid. Compensatie van getroffen sectoren kan nodig zijn.

Andalusiƫ worstelt met ergste droogte sinds jaren 90
De extreme droogte in Andalusiƫ is een structureel probleem geworden dat creatieve oplossingen vereist. Als er niet non-stop 30 dagen regen valt, worden waterkranen deze zomer afgesloten in MƔlaga, Sevilla en andere grote steden.
www.spanjevandaag.com
Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.