laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Duizenden demonstreren in Madrid voor vertrek van premier Sánchez en nieuwe verkiezingen

zondag 11 mei 2025

europa press / stock
europa press / stock

Op zaterdagmiddag verzamelden duizenden mensen zich in het centrum van Madrid om het aftreden van premier Pedro Sánchez te eisen en nieuwe verkiezingen te verlangen. De demonstratie vond plaats op de Plaza de Colón en werd gesteund door rechtse oppositiepartijen PP en Vox.

Onder het motto “Voor de waardigheid van Spanje: Sánchez aftreden, verkiezingen nu” kwamen volgens de organisatoren zo’n 200.000 mensen opdagen. De Spaanse overheid in Madrid schatte het aantal aanwezigen echter op 25.000. Veel demonstranten zwaaiden met Spaanse vlaggen en scandeerden leuzen tegen de regering. De sfeer was fel, maar vreedzaam.

Verschillende sprekers, waaronder oud-politici van de PP, hielden toespraken waarin ze Sánchez beschuldigden van het beschadigen van de democratie. Ze zeiden dat hij niet meer geschikt is om het land te leiden en riepen op om de wetten en regels beter te respecteren.

Ook werd er kritiek geuit op de recente verklaringen van Sánchez over “de vuile politiek” die zijn familie zou treffen. Volgens de demonstranten gebruikt de premier dat als afleidingsmanoeuvre om onder vuur uit te komen. De oproep om zijn positie te heroverwegen werd door velen gezien als een politieke show.

Zowel de PP als Vox deden op 20 oktober al mee aan een vergelijkbaar protest, georganiseerd door dezelfde verenigingen. Ook toen waren er volgens schattingen ongeveer 25.000 deelnemers. De slogan destijds was: ‘Voor eenheid, waardigheid, wet en vrijheid. Algemeen verkiezingen nu!’.