laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Politie in Spanje rolt Nederlandse ayahuasca-club op in Pedreguer aan de Costa Blanca

woensdag 13 augustus 2025

Guardia Civil / web
Guardia Civil / web

In de provincie Alicante is de Guardia Civil politie twee landgoederen binnengevallen waar een Nederlandse organisatie retraites met ayahuasca en andere plantmedicijnen aanbood. In één van de villa’s lagen tientallen matrassen gereed, zodat deelnemers gelijktijdig hun dosering konden krijgen. Bij de inval werden in totaal zestien personen aangetroffen.

Bij de inval zijn drie personen aangehouden: een 33-jarige vrouw en twee mannen die volgens de politie de leiding hadden. Daarnaast staan vijf zelfbenoemde ‘spirituele gidsen’ onder onderzoek, op verdenking van drugshandel, witwassen en betrokkenheid bij een criminele organisatie.

De politie trof onder meer 11 liter ayahuasca, 117 San Pedro-cactussen, flessen met Kambó-padgif, 7 kilo mimosa, 368 kilo harmalzaad, bijna duizend Ritalin-pillen en een flinke hoeveelheid contant geld aan. Volgens de autoriteiten gaat het om risicovolle middelen met onvoorspelbare effecten, terwijl er geen medische hulp of noodvoorzieningen beschikbaar waren.

De Nederlandse organisatie, die ook in Doetinchem actief is, ontkent in de Nederlandse pers dat er illegale praktijken zijn gepleegd. Volgens hen is er sprake van aanhoudende, ongefundeerde beschuldigingen, mogelijk afkomstig van een Nederlandse tipgever. Alle retraites in Spanje en Nederland liggen voorlopig stil, maar de club benadrukt vertrouwen te hebben in een positieve uitkomst.

Online zette de groep zichzelf neer als een internationaal centrum voor traditionele plantmedicijnen, met naar eigen zeggen duizenden klanten en pakketten die meer dan duizend euro kostten. Volgens de Spaanse politie vonden er meerdere retraites per week plaats, vaak betaald in contanten, waarbij buitenlandse bankrekeningen werden ingezet om geldstromen te maskeren.

Ayahuasca bevat de verboden stof DMT. Ook het gebruik van paddengif mag in Spanje niet. Sommige onderzoeken zeggen dat het misschien helpt bij bepaalde klachten, maar deskundigen waarschuwen dat het juist ook psychische problemen kan verergeren, vooral zonder goede begeleiding en veiligheid. Het onderzoek gaat nog door.