De Spaanse overheid werkt aan een nieuwe bankrekening die speciaal bedoeld is om spaargeld te investeren in Europese projecten. Het doel is om geld dat nu vooral op spaarrekeningen staat of in vastgoed zit, te gebruiken voor bedrijven en sectoren die belangrijk zijn voor de toekomst van Europa.
Volgens het ministerie van Economie sparen Spanjaarden veel, maar levert dat sparen weinig op voor de economie. Veel geld blijft vastzitten in huizen of op rekeningen met een lage rente. Met deze nieuwe rekening wil de overheid het makkelijker maken om te investeren in productieve projecten binnen de Europese Unie.
De nieuwe spaar- en investeringsrekening wordt momenteel nog ontworpen. Daarom is er een openbare consultatie gestart waarbij banken, investeringsfondsen en andere financiële partijen mogen meedenken. Er wordt onder meer gekeken naar minimale en maximale bedragen, looptijden en hoe veilig het product moet zijn.
Het initiatief past binnen een groter Europees plan om spaargeld beter te benutten. Europa wil minder afhankelijk zijn van landen buiten de EU en meer investeren in eigen bedrijven, technologie, groene energie en digitalisering. Door spaargeld van burgers hiervoor te gebruiken, kan Europa economisch sterker worden.
Ook sluit het plan aan bij het Europese Finance Europe-label. Dit is een keurmerk voor financiële producten die investeren in de Europese economie. Spanje werkt hierin samen met andere landen zoals Frankrijk, Duitsland en Nederland.
De Spaanse overheid verwacht dat deze nieuwe rekening vooral interessant wordt voor mensen die veilig willen sparen, maar ook bereid zijn om een deel van hun geld te investeren voor de langere termijn. De consultatie loopt nog tot eind januari. Daarna wordt besloten hoe en wanneer de nieuwe rekening wordt ingevoerd.


Español
English
Deutsch
Français
Português
Italiano