laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Montserrat is de Catalaanse historische bestemming aanbevolen door The New York Times in 2025

dinsdag 14 januari 2025

via canva.com
via canva.com

Het prestigieuze Amerikaanse dagblad The New York Times heeft Montserrat, op een uur rijden van Barcelona, uitgeroepen tot een van de beste bestemmingen om in 2025 te bezoeken. Het unieke gebergte, bekend als de “tandvormige berg”, viert dit jaar zijn 1000-jarig bestaan, een bijzondere mijlpaal die gepaard gaat met tal van evenementen en activiteiten.

Montserrat combineert adembenemende natuur met culturele en religieuze rijkdom. De bergtoppen van het gebergte rijzen dramatisch op, waardoor ze vaak vergeleken worden met vingers die naar de hemel wijzen. Dit unieke landschap herbergt het benedictijner klooster, beroemd vanwege de “Moreneta”, de patroonheilige van Catalonië. Deze donkere madonna beeld, ontdekt in een grot in 880, heeft Montserrat tot een belangrijk pelgrimsoord gemaakt.

Het 1000-jarig jubileum wordt gevierd met een uitgebreid programma dat loopt tot 8 december 2025. Hoogtepunten zijn onder andere een muziekfestival met gerenommeerde artiesten, optredens van het wereldberoemde jongenskoor Escolanía de Montserrat en de expositie “Montserrat, duizend jaar kunst en geschiedenis”. Deze tentoonstelling biedt een overzicht van de rijke geschiedenis en kunst van het klooster. Naast de festiviteiten in Montserrat zelf zijn er evenementen gepland in Barcelona, Madrid, en zelfs in Europese steden zoals Rome, Parijs en Brussel.

De vieringen van Montserrat vallen samen met het Jubeljaar in Rome, een zeldzaam spiritueel moment dat slechts eens in de 25 jaar plaatsvindt. Dit versterkt de internationale allure van het klooster dat een symbool blijft van de Catalaanse identiteit.

Het gebied biedt ook talloze wandelroutes door het indrukwekkende granieten landschap. Voor bezoekers die een combinatie zoeken van natuur, geschiedenis en spiritualiteit, is Montserrat een ideale bestemming. Het 1000-jarig bestaan biedt dit jaar een extra reden om deze unieke plek te ontdekken.

Overigens staat op de “52 Places to Go in 2025” lijst nog een andere Montserrat, het Britse Caribische eiland. Ook Canfranc in de Spaanse Pyreneeën in de provincie Huesca heeft een plaats gekregen op de lijst.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.