In het kleine dorpje Millena, in de provincie Alicante, heeft de politie een groep criminelen opgepakt die een geheime wietplantage runden. De politie werkte maandenlang aan de zaak en wist uiteindelijk vier mensen te arresteren, waaronder twee jonge Nederlanders die op de vlucht sloegen. De agenten vonden 800 marihuanaplanten en verschillende spullen om de planten te kweken.
Het onderzoek begon in oktober 2024, toen agenten ontdekten dat er veel meer stroom werd gebruikt in een huis dan normaal. Dit kon erop wijzen dat er iets verdachts aan de hand was. Ondertussen onderzocht een ander team van de politie een groep Albanese mannen die mogelijk drugs kweekten. Toen ze deze zaken met elkaar vergeleken, ontdekten ze een verband en besloten ze samen te werken.
De criminelen huurden een huis en betaalden hiervoor elk jaar 18.000 euro in contanten. Ze deden erg geheimzinnig en reisden vaak naar andere landen, zoals Nederland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Dit maakte het moeilijk voor de politie om hen te volgen. Toch wisten de onderzoekers te bewijzen dat deze groep betrokken was bij drugshandel. Sommigen van hen waren al eerder veroordeeld in andere landen.
Op 19 februari 2025 viel de politie het huis binnen. Ze vonden 800 marihuanaplanten, drie auto’s en allerlei spullen om de planten te verzorgen. De twee hoofdverdachten, beide 25 jaar oud en afkomstig uit Albanië, probeerden te ontsnappen door een muur omver te duwen en over daken te vluchten. Maar met behulp van een drone en een team agenten konden ze snel worden opgepakt.
Ook een 25-jarige Nederlandse man en een 29-jarige Nederlandse vrouw werden gearresteerd. De man werd vlak bij het huis gevonden, mogelijk terwijl hij probeerde te ontsnappen. De vrouw meldde zich later bij de politie, vermoedelijk nadat ze had gehoord over de arrestaties. Beiden worden verdacht van betrokkenheid bij de wietplantage en worden onder toezicht gehouden door de autoriteiten.
De rechter besloot dat de twee Albanese mannen voorlopig vast blijven zitten, terwijl de Nederlandse verdachten onder toezicht zijn vrijgelaten. Ze worden verdacht van drugshandel, fraude met elektriciteit en verzet tegen de politie. Het onderzoek loopt nog en er kunnen mogelijk meer mensen worden gearresteerd.


Español
English
Deutsch
Français
Português
Italiano