INTRO: Tim en Nino uit Nederland hebben besloten om hun dromen te volgen en Tierra del Salto op te richten, een B&B gelegen in de schitterende, ongerepte natuur van Granada in Andalusië. In hun SpanjeVerhalen delen ze de hoogte- en dieptepunten van hun avontuur naar meer ruimte, natuur en vrijheid in Zuid-Spanje. Volg hun reis waarin ze veel ontdekken over het land, de natuur en het oprichten van een eigen B&B in Spanje.
Ons huidige huis staat nog altijd te koop. Hoewel we al langere tijd in de verkoopmodus staan, is dat ene telefoontje – het telefoontje met dé koper – nog steeds niet binnengekomen. Een paar weken geleden dachten we heel even dat het zover was. Twee enthousiaste Duitse geïnteresseerden liepen door het huis, bekeken de grond, genoten van het uitzicht en brachten zelfs een voorlopig bod uit. We durfden stiekem al een beetje te dromen.
Maar helaas: op het laatste moment trokken ze zich terug. De redenen? Een combinatie van factoren. De locatie bleek toch net te ver van hun andere olijfvelden in Spanje te liggen, ze waren toch op zoek naar een net iets ander klimaat en bovendien zagen ze nog te veel aanpassingen die ze zelf zouden willen aanbrengen. Toen het afhaakbericht binnenkwam, baalden we dan ook stevig.
De AFO-kwestie
Wat voor veel potentiële kopers een belangrijke drempel blijkt, is het ontbreken van een AFO-status (Asimilado Fuera de Ordenación). Dit is een soort legalisatie voor huizen die lang geleden zijn gebouwd zonder volledige vergunning, iets dat op het Andalusische platteland eigenlijk heel normaal is. Veel landelijke woningen begonnen ooit als schuurtje en groeiden vervolgens stap voor stap uit tot een volwaardig huis. Een volwaardig huis, maar zonder de juiste papieren.
In het dagelijks leven doet niemand hier moeilijk over. Maar zodra een koper een hypotheek wil aanvragen, wordt het ineens cruciaal. De bank wil die zekerheid en zonder AFO wordt het al snel ingewikkeld. En dus reden wij weer naar de gemeente. Ondertussen zijn we er kind aan huis.
Het goede nieuws? Er worden stappen gezet. We moeten een nieuwe septic tank plaatsen en samen met een architect een officieel plan indienen. Daarna kan de AFO-aanvraag worden gestart. De voorspelling is dat het twee tot drie maanden gaat duren, al weten we ook dat Spaanse maanden niet altijd overeenkomen met Nederlandse verwachtingen. Maar toch: de beweging is voorwaarts.
Het nieuwe huis: nog meer geduld
En dan is er ons toekomstige huis. De plek waar we ons nieuwe leven écht zien beginnen. Dat proces loopt helaas ook vertraging op. We wachten nog op de tienjaarsverzekering, een formeel document dat nodig is voordat we kunnen tekenen. Iedere dag dat we wachten, lijkt die handtekening nóg specialer te worden.
Als alles meezit kunnen we in december tekenen en anders uiterlijk in januari. Dat moment zal als een enorme opluchting voelen. Eindelijk écht de volgende stap zetten. Eindelijk ons nieuwe thuis.
De Andalusische winter klopt aan de deur
Alsof het allemaal nog niet exciting genoeg was, besloot de Andalusische winter afgelopen week om zich even flink te laten gelden. Na een najaar vol zon en warme dagen kwam er ineens een stortbui van jewelste. Het water stroomde onder de deur door en tot overmaat van ramp droop er ook wat water langs het plafond. Waar dat water precies vandaan kwam? Dat wordt nog een leuk onderzoeksprojectje.
Gelukkig blijft slecht weer in Spanje zelden lang hangen. Vanmiddag maakte ik alweer een heerlijke wandeling met onze hond in Salto. Het was fris, maar de zon scheen alsof ze ons eraan wilde herinneren waarom we deze stap ook alweer zetten.
Tim en Nino uit Nederland besloten om hun dromen achterna te gaan en Tierra del Salto op te bouwen, een B&B inclusief (meditatie)retreats, natuurwandelingen en kookavonden midden in de prachtige, ongerepte natuur van Andalusië. In deze blogserie delen ze hun hoogte- en dieptepunten in hun reis naar meer ruimte, natuur en vrijheid. Ook kun je ze volgen via hun nieuwsbrief. Je kunt je voor deze nieuwsbrief aanmelden via hun website www.tierradelsalto.com. Binnenkort verhuizen ze naar een nieuwe plek en verkopen ze hun huidige woning. Meer weten? Kijk dan eens hier.
