laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Regenval veroorzaakt overstromingen, evacuaties, vermisten en tornado’s in Andalusië

dinsdag 18 maart 2025

via europapress / stock
via europapress / stock

De aanhoudende zware regenval door storm ‘Laurence’ heeft in meerdere provincies van Andalusië geleid tot ernstige overstromingen en grootschalige evacuaties. Diverse dorpen raakten geïsoleerd door het wassende water, terwijl in andere gebieden inwoners noodgedwongen hun huizen moesten verlaten. Daarnaast worden twee mensen vermist en hebben twee tornado’s in Huelva aanzienlijke schade veroorzaakt.

In de provincie Sevilla zijn de hulpdiensten op zoek naar een vermist echtpaar in Constantina, wiens voertuig werd meegesleurd door een overstroomde beek. Het voertuig werd omgeslagen teruggevonden nabij de weg tussen Constantina en La Puebla de los Infantes. In de buurt van de locatie waar het voertuig werd gevonden, is een lichaam ontdekt, maar de identiteit is nog niet bevestigd.

In de provincie Málaga hebben de intense regenval en de daaropvolgende overstromingen van de rivieren Guadalhorce en Campanillas geleid tot evacuaties in verschillende wijken van Málaga-stad en Cártama. De overstroming van de Guadalhorce dwong tot afsluiting van de A-7057-weg in Cártama en de A-7054-weg richting Santa Rosalía-Maqueda, hoewel deze laatste later weer werd geopend. In de wijk Santa Amalia zijn veiligheids- en noodhulpdiensten ingezet om gezinnen te helpen hun woningen te verlaten. Als voorzorgsmaatregel zijn bewoners van de wijken La Isla, La Perla en La Hacienda geëvacueerd, waarbij het sportcentrum van Ciudad Jardín is ingericht als opvanglocatie.

De rivier Campanillas trad rond 5.00 uur ’s ochtends buiten haar oevers, mede doordat het Casasola-reservoir zijn maximale capaciteit had bereikt en de afvoer geblokkeerd was, waardoor overtollig water over de bovenkant van de dam stroomde.

In Málaga-stad zijn ongeveer dertig incidenten geregistreerd, zonder meldingen van persoonlijke ongelukken. De lokale politie heeft onder andere een vrouw gered die vastzat in haar voertuig door het opkomende water. Daarnaast heeft de Junta de Andalucía de lessen opgeschort in tien scholen in Málaga, waaronder acht in Estación de Cártama en twee in de hoofdstad.

In de provincie Huelva hebben twee tornado’s schade aangericht aan ongeveer 300 hectare aardbeiengewassen, wat de landbouwsector in het gebied zwaar treft.

De Junta de Andalucía heeft gemeld dat het “maximale risico” veroorzaakt door de regenval van storm ‘Laurence’ voorbij is en dat de situatie in de hele regio de neiging heeft te “verbeteren en stabiliseren”. Desondanks blijven 14 rivieren op rood alarmniveau staan, voornamelijk in de provincies Sevilla, Córdoba en Málaga.

In Águilas, in de Murcia regio, heeft een zware regenbui geleid tot wegafsluitingen en moesten verschillende mensen worden gered.

De Spaanse Weerdienst AEMET voorspelt dat de regenval zich dinsdag zal concentreren in het zuidwesten van het Spaanse vasteland, het zuidoosten van Andalusië, de Levante (Murcia en Valencia) en het centrale systeem, waar deze sterk of aanhoudend kan zijn.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.