De lente in Spanje zal dit jaar over het algemeen rustig verlopen, zonder grote extremen in temperatuur of neerslag. Dat blijkt uit de nieuwste seizoensverwachting van Spaanse meteorologen. Toch is er één opvallende uitzondering, want langs de Middellandse Zee wordt een vroege stijging van de temperaturen verwacht.
Volgens de voorspellingen blijven extreme weersomstandigheden, zoals langdurige hittegolven of zware regenperiodes, grotendeels uit. In veel delen van het land zullen de temperaturen rond het gemiddelde liggen dat normaal is voor deze tijd van het jaar. Dat zorgt voor vrij stabiel en voorspelbaar lenteweer.
Toch ziet het er anders uit in het oosten en zuidoosten van Spanje. In die regio’s, vooral langs de Middellandse Zeekust, wordt een snellere opwarming verwacht. De temperaturen kunnen daar al vroeg in het seizoen boven het normale niveau uitkomen, wat kan leiden tot een vroege zomerse sfeer.
Wat betreft neerslag zijn er geen duidelijke signalen voor extreem droge of juist natte omstandigheden. De regenval zal naar verwachting binnen de normale waarden blijven, al kunnen er lokaal verschillen optreden. Zoals gebruikelijk in de lente kan het weer nog steeds wisselvallig zijn, met af en toe buien.
Meteorologen wijzen erop dat deze voorspellingen gebaseerd zijn op langetermijnmodellen en dus een algemene trend aangeven. Lokale afwijkingen blijven altijd mogelijk. Toch geven de huidige gegevens een vrij duidelijk beeld van een gematigde lente zonder grote verrassingen.
Voor veel mensen betekent dit aangenaam weer om van buitenactiviteiten te genieten. Vooral in de kustgebieden aan de Middellandse Zee kan het al vroeg in het seizoen warm genoeg zijn voor stranddagen, terwijl het binnenland meer typische lentetemperaturen behoudt.


Español
English
Deutsch
Français
Português
Italiano