laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Reis terug in de tijd met de historische Expreso de Canfranc in de Pyreneeën

maandag 18 augustus 2025

Expreso de Canfranc / web
Expreso de Canfranc / web

Sinds 12 juli 2025 rijdt de toeristische trein “Expreso de Canfranc” weer door de Pyreneeën. Na twee jaar renovatiewerkzaamheden is het 80 kilometer lange traject tussen Jaca en Canfranc volledig opgeknapt en al door meer dan 13.000 reizigers ontdekt. Deze historische rit voert je langs bergen, dalen en de legendarische Camino de Santiago.

De trein, gerestaureerd door Alsa Rail met steun van Adif, bestaat uit authentieke wagons uit de jaren 30 en een locomotief uit de jaren 50. Het is alsof je terugreist in de tijd, compleet met houten interieurs en panoramaramen. Van woensdag tot en met zondag vertrekt de Expreso drie keer per dag in beide richtingen, zodat je de rit makkelijk in je vakantie kunt inplannen.

Vanuit Canfranc zijn de vertrektijden doordeweeks om 09:15, 12:15 en 16:15 uur. In het weekend en op feestdagen rijdt er al een eerste trein om 08:00 uur. Vanuit Jaca vertrekt de Expreso dagelijks om 10:30, 13:30 en 17:30 uur. De reis zelf duurt slechts een half uur, maar onderweg geniet je van adembenemende uitzichten op het Aragonese berglandschap.

Ook de prijzen maken deze ervaring toegankelijk. Voor een retourrit Jaca–Canfranc betaal je 25 euro in de sfeervolle restauratiewagen, 20 euro in de panoramawagen en 17 euro in de familiewagon. Kinderen reizen al mee vanaf 15 euro. Wie opstapt in Castiello de Jaca of Villanúa betaalt slechts 8 euro retour of 5 euro voor een enkele reis.

Een enkele reis Jaca–Canfranc kost 14 euro in de restauratiewagen, 12 euro in de panoramawagen en 10 euro in de familiewagon. Voor kinderen liggen de prijzen tussen de 8 en 15 euro, afhankelijk van de gekozen wagon. Daarmee is er voor ieder type reiziger een passend ticket.

Naast de rit zelf ontvang je een gepersonaliseerd reissouvenir, een verplichte reisverzekering en kun je onder voorwaarden lichte bagage, sportmateriaal of kleine huisdieren meenemen. Daarmee combineert de Expreso de Canfranc nostalgie en comfort in een unieke reiservaring die je niet snel vergeet.