laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Spanje heeft meeste nominaties voor beste Street Art schilderingen ter wereld

woensdag 29 maart 2023

diegoas_graffiti / instagram
diegoas_graffiti / instagram

MADRID – Het platform Street Art Cities selecteert elk jaar honderd graffiti of Street Art schilderingen over de hele wereld om daaruit de beste ter wereld te kiezen. Spanje is opnieuw het land met de meeste opties, want er zijn 29 nominaties uit Spanje in de lijst. Het is daarmee het land met de meeste nominaties. Op plek twee staat Frankrijk met elf nominaties en daarna komen het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten met negen kunstwerken terwijl Italië op de vierde plaats staat met zeven nominaties. 

Tussen al die Spaanse nominaties zijn ook veel verschillende plekken in het land terug te vinden. Er zijn zeven muurschilderingen uit Castilië en León genomineerd, vijf uit Extremadura, vijf uit Galicië, drie uit de Valencia regio, drie uit Catalonië, twee uit het Baskenland, twee in Andalusië, één in Navarra en nog één in de Madrid regio. 

Dit alles geeft weer dat deze kunstvorm een belangrijke plek heeft in Spanje. Het wordt geaccepteerd en op waarde geschat. Bovendien was Spanje ook vorig jaar al het land met de meeste nominaties. Het ging toen om achttien schilderingen. Een schildering van een artiest uit Lugo genaamd Diego Anido, maar bekend onder de naam Diego As was toen de winnaar. 

Deze artiest maakt overigens opnieuw kans om te winnen, want hij is wederom genomineerd met een muurschildering van veertien meter op de kazerne van de Guardia civil van Lugo. Op het schilderij is te zien hoe een agent een kind omhelst. 

Tussen de geselecteerde werken bevindt zich ook het kunstwerk van Da2 waarin we de ‘trieste werkelijkheid waarin we leven’’ weergegeven zien. We zien een meisje op het strand die een kasteel bouwt van plastic in plaats van zand. Zo maakt de artiest een statement. Er zijn ook veel kunstwerken die dingen weergeven over de Spaanse cultuur en tradities en geschiedenis. Zo zien we dat deze kunstvorm op veel manieren ingezet kan worden. Het zal nog moeilijk worden om één schildering te kiezen. Tot 31 januari kan er gestemd worden door iedereen die dat wil via DEZE LINK.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.