laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Nieuwe V-16 noodlamp in Spanje straks verplicht, maar agenten waarschuwen voor gevaar

donderdag 19 juni 2025

ai-beeld / redactie
ai-beeld / redactie

Vanaf 1 januari 2026 moeten automobilisten in Spanje bij pech of een ongeluk een speciale noodlamp gebruiken in plaats van de gevarendriehoek. Deze V‎-16-lamp moet op het dak van de auto worden geplaatst en stuurt via een SIM-kaart automatisch je locatie door naar de verkeersdienst.

Maar de Spaanse Guardia Civil politiebond AUGC is helemaal niet blij met deze verandering. Volgens hen is het lampje niet goed zichtbaar, vooral overdag of in bochten. Daardoor kunnen andere bestuurders het te laat zien, met mogelijk ernstige ongelukken tot gevolg.

Er zijn ook praktische problemen. De lamp werkt met een magneet en kan daardoor niet op auto’s met een aluminium of kunststof dak worden geplaatst, of op motoren, kampeerauto’s en cabrio’s. Daarnaast zou de batterij maar 30 minuten meegaan, wat bij een lange wachttijd gevaarlijk kan zijn.

De AUGC vindt dat deze maatregel te snel is ingevoerd, zonder overleg en alleen maar om fabrikanten van de lampen te bevoordelen. Bestuurders moeten er zelf voor betalen, en dat kost al snel 50 euro per lamp.

Een ander risico is dat bestuurders in de auto blijven zitten na een ongeluk, omdat ze denken dat de lamp genoeg bescherming biedt. De politie raadt juist aan om uit de auto te stappen en achter de vangrail te wachten.

Kortom, wat bedoeld is als een veiliger systeem, zou volgens de politiebond juist voor meer gevaar op de weg kunnen zorgen. Het is nog afwachten wat de Spaanse verkeersdienst DGT met de klacht van de Guardia Civil agenten gaat doen.