laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Spanjaarden willen dat de regering eerst het woningprobleem aanpakt, daarna werk en immigratie

woensdag 19 november 2025

ai-beeld / redactie
ai-beeld / redactie

Meer dan de helft van de Spanjaarden vindt dat de regering de woningmarkt als belangrijkste prioriteit moet behandelen. Volgens een peiling van het Instituto DYM, uitgevoerd voor het nieuwsmedium 20 Minutos, gaf 51% van de ondervraagden aan dat huisvesting bovenaan de politieke agenda moet staan.

De stijgende huur- en koopprijzen maken het voor veel mensen steeds moeilijker om een huis te vinden. Daarom ziet een groot deel van de bevolking de woningcrisis als het grootste probleem dat de overheid nu moet oplossen.

Na huisvesting volgen werkgelegenheid en immigratie als tweede en derde prioriteit. Ruim 36% van de ondervraagden vindt dat de overheid zich meer moet richten op werk, terwijl 36% ook immigratie noemt als belangrijk aandachtspunt.

De politieke voorkeur speelt duidelijk een rol in de resultaten. Kiezers van de PSOE, PP en Sumar vinden vooral de woningmarkt het belangrijkste, maar bij aanhangers van Vox staat immigratie juist bovenaan: 30% van hen noemt dat als eerste zorg.

Andere onderwerpen krijgen veel minder aandacht. Slechts 18% van de Spanjaarden noemt sociale politiek als prioriteit, 13% maakt zich het meest zorgen over klimaatverandering en minder dan 6% vindt dat gendergelijkheid de grootste uitdaging is.

Volgens het onderzoek is de conclusie duidelijk: Spanjaarden willen dat hun regering eindelijk stappen zet om wonen betaalbaarder te maken, want voor veel gezinnen is een eigen huis of huurwoning inmiddels een onbereikbare droom geworden.