laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Haribo wil geen Baskische ‘gummibärchen’ met alcohol

maandag 20 januari 2020

Ositos&Co
Ositos&Co

BILBOA – De Duitse fabrikant Haribo gaat stappen ondernemen om de in Baskenland gemaakte gummiberen met alcohol te verbieden. De Baskische ‘ositos con alcohol’ zijn op Haribo beertjes lijkende snoepjes met daarin alcohol verwerkt. Deze alcohol snoepjes worden gemaakt door Osito&Co, een startup die zelfs een financiële impuls kreeg van de stad Getxo.

Haribo heeft in een ernstige brief aan de oprichters van het bedrijf Osito&Co gevraagd te stoppen met de verkoop van de op Haribo gummibeertjes lijkende alcoholhoudende snoepjes. Doet het Baskische bedrijf dat niet dan zal de Duitse multinational actie ondernemen en een verbod via de rechtbank regelen.

Haribo wil dat de website ositosconalcohol.com uit de lucht wordt gehaald en aan Haribo wordt overgedragen, net zoals het geregistreerde merk in Spanje. Volgens Haribo is er een te grote gelijkenis tussen de bekende Haribo ‘gummibärchen’ en de Baskische alcoholhoudende gummibeertjes.

De eigenaren van het Baskische bedrijf, dat ooit van de gemeente Getxo een bedrag van 10.500 euro ontvingen als beginnende startup, zeggen dat Haribo alleen maar de naam wil hebben van het bedrijf en dat er geen sprake is van een gelijkenis tussen de beide beertjes. De eigenaren van Osito&Co onderzoeken wat zij kunnen doen tegen zo’n grote multinational want zoveel geld hebben ze niet.

De Spaanse gummibeertjes bevatten 19% alcohol en zitten in aluminium doosjes met daarin 50 ‘ositos con alcohol’ die voor 9 euro verkocht worden via de website. Volgens de makers staan 17 beertjes gelijk aan een alcoholhoudend drankje (cubata).

De ‘ositos con alcohol’ zijn te koop via deze website en zijn te krijgen in de smaken rum-piña (ananas), jenever-fresa (aardbei), vodka-naranja (sinaasappel), whiskey-cola (cola) en tequila-limón (citroen).

https://www.instagram.com/p/BqXKS5uHGw7/
https://www.instagram.com/p/Bu_VNQaH6nx/
Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.