De eerste groep Spanjaarden die vanwege de spanningen tussen Israël en Iran werd geëvacueerd, is vrijdagavond aangekomen op de militaire basis van Torrejón de Ardoz, vlak bij Madrid. Het gaat om ongeveer 200 mensen uit Israël en 40 uit Iran.
De minister van Defensie was zelf aanwezig om de teruggekeerde groep te ontvangen. Ze sprak haar dank uit aan het leger en benadrukte het belang van deze snelle actie. De evacuaties gebeurden via twee vluchten van de luchtmacht: ƩƩn vanuit Jordaniƫ voor de mensen uit Israƫl en ƩƩn vanuit Armeniƫ voor degenen uit Iran.
In totaal zijn er 176 Spaanse staatsburgers uit Israƫl geƫvacueerd, samen met 23 mensen uit andere landen zoals Canada, de VS, Frankrijk en Chili. Ook uit Iran zijn tientallen Spanjaarden teruggehaald. Iedereen verkeert volgens het ministerie in goede gezondheid.
De evacuaties verliepen eerst via de weg, met bussen naar veilige landen, en daarna per vliegtuig naar Spanje. De regering heeft benadrukt dat er geen problemen zijn geweest tijdens deze operatie.
Ook andere landen zoals Frankrijk, Duitsland, Italiƫ, Argentiniƫ en Australiƫ hebben hun burgers teruggehaald vanwege het groeiende risico op een gewapend conflict tussen Israƫl en Iran.
De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken bedankte de betrokken landen voor de goede samenwerking. Volgens hem is deze geslaagde evacuatie te danken aan snel diplomatiek handelen.
