laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Twee dagen ‘Gran Recogida’ in Spaanse supermarkten voor de voedselbanken

maandag 20 november 2023

Federación Española de Bancos de Alimentos / facebook
Federación Española de Bancos de Alimentos / facebook

Op 24 en 25 november is de kans groot dat je tijdens het boodschappen doen in de Spaanse supermarkten oog in oog komt te staan met een van de duizenden vrijwilligers die mee doet met de ‘La Gran Recogida de Alimentos’. De bedoeling is om via de door de vrijwilligers overhandigde zakken voedsel te verzamelen voor de voedselbanken (bancos de alimentos).

Dat de Gran Recogida een succes is, blijkt uit de enorme hoeveelheid voedsel die in 2022 verzameld werd. De Spanjaarden doneerden toen 25 miljoen kilo aan eten en drinken waaronder groente in blik of pot, olijfolie, rijst, pasta, sauzen, melk en babyvoeding om enkele voorbeelden te geven.

In heel Spanje zijn meer dan 100.000 vrijwilligers in 11.500 supermarkten druk bezig met het in ontvangst nemen van goed gevulde zakken. Het is de twaalfde keer dat deze grote ophaalactie georganiseerd wordt door de Federación Española de Bancos de Alimentos (FESBAL).

In praktisch alle supermarkten in Spanje, waaronder dus ook de populaire Mercadona, Lidl, ALDI, Carrefour, Eroski en Alcampo winkels, zijn vrijwilligers aanwezig die zakken overhandigen die klanten in de supermarkt kunnen vullen met wat ze willen (als het maar lang houdbaar is) om deze zakken daarna te overhandigen aan de vrijwilligers die de schenking in grote kartonnen bakken doen.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.