In Torrevieja aan de Costa Blanca zorgt een opmerkelijk fenomeen voor veel gespreksstof: zo’n 700 kippen en hanen lopen vrij rond door de stad. Oorspronkelijk ging het om een klein aantal dieren, maar door het leggen van eieren is de populatie de afgelopen jaren explosief gegroeid. Inmiddels trekken de dieren met hun kuikens door woonwijken en parken.
Het stadsbestuur heeft een bedrijf ingehuurd om de situatie onder controle te krijgen, maar de strenge dierenbeschermingswetten maken het bijna onmogelijk om in te grijpen. Daardoor blijven de vogels ongestoord hun weg vinden tussen auto’s, terrassen en spelende kinderen.
Voor veel bewoners is de aanwezigheid van de kippen inmiddels een vertrouwd gezicht. Sommigen zien het als een charmante en unieke eigenschap van de kuststad, terwijl anderen vrezen dat de dieren gevaar kunnen opleveren voor het verkeer of ziektes zouden kunnen verspreiden. Ondanks deze zorgen zijn er tot nu toe geen grote incidenten gemeld.
De oorsprong van de kippen blijft een raadsel. Volgens buurtbewoners zijn ze er “altijd al geweest”, maar niemand kan precies aanwijzen waar ze vandaan komen. Wat wel vaststaat, is dat de populatie jaar na jaar toeneemt en zich uitbreidt naar nieuwe delen van de stad.
Het probleem plaatst de gemeente Torrevieja voor een dilemma: hoe ga je om met een situatie die voor de een een plaag is en voor de ander een bijzonder kenmerk? Voorlopig lijkt de stad te moeten leven met haar nieuwe gevederde inwoners, terwijl de zoektocht naar een wettelijke en humane oplossing doorgaat.