laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Spanje telt recordaantal van 22 miljoen werkenden, maar werkloosheid stijgt tot 2,5 miljoen

vrijdag 24 oktober 2025

ai-beeld / redactie
ai-beeld / redactie

Spanje heeft in het derde kwartaal van 2025 een nieuw record bereikt met 22,3 miljoen mensen aan het werk. Toch is het aantal werklozen ook gestegen tot 2,5 miljoen, waardoor de werkloosheid weer op 10 procent uitkomt. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers van het Spaanse statistiekbureau INE.

Het lijkt tegenstrijdig: meer mensen hebben een baan, maar tegelijk stijgt het aantal mensen zonder werk. De verklaring is dat ook het aantal mensen dat actief op zoek is naar werk groter is geworden. Veel Spanjaarden die eerder niet deelnamen aan de arbeidsmarkt, doen dat nu wel, waardoor het aantal werkzoekenden stijgt.

In totaal kwamen er in het derde kwartaal 60.100 werklozen bij, terwijl er 138.000 nieuwe banen werden gecreëerd. Vooral de particuliere dienstensector en de industrie zorgden voor de grootste groei, maar dat was niet genoeg om het aantal werkzoekenden te laten dalen.

De cijfers laten zien dat de Spaanse arbeidsmarkt zich verder herstelt, maar dat de kwaliteit van de banen vaak een probleem blijft. Veel nieuwe contracten zijn tijdelijk of parttime, waardoor werknemers minder zekerheid hebben.

Volgens deskundigen is het goed dat meer mensen willen werken, maar er blijven grote problemen bestaan. Vooral jongeren vinden moeilijk werk, en veel banen zijn tijdelijk of slecht betaald, ondanks het recordaantal mensen met een baan.

De regering benadrukt dat het record van 22,3 miljoen werkenden een bewijs is van economisch herstel, maar oppositiepartijen waarschuwen dat de Spaanse arbeidsmarkt nog altijd kwetsbaar is. De komende maanden zal blijken of deze groei kan worden vastgehouden zonder dat de werkloosheid verder oploopt.