laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Mis deze week niets van het Benidorm Fest waar de Spaanse kandidaat voor het Eurovisie Songfestival gekozen wordt! (2022)

dinsdag 31 januari 2023

RTVE
RTVE

ALICANTEBenidorm, de kuststad met de wolkenkrabbers, is begonnen aan het Benidorm fest. Dit jaar kiest men namelijk in Benidorm de kandidaat die Spanje zal vertegenwoordigen op de jaarlijkse hoogmis. We schreven er al eerder over, maar hier is alles wat je moet weten om het van dichtbij te volgen.

Benidorm is en blijft een van Spanje’s meest toeristische badsteden. Maar de Corona-crisis maakte het ook daar niet makkelijker voor de vele mensen die van dat toerisme moeten zien te leven. Een beetje gezonde aandacht is dus altijd meegenomen. Onder meer daarom is op maandag 23 januari het Benidorm Fest begonnen, een week vol activiteiten, twee semifinales en een gala op zaterdag waar men de Spaanse kandidaat voor het volgende Eurovisie Songfestival zal kiezen.

Het Benidorm festival brengt al sinds 1959 muzikanten uit Valencia samen. Het hielp onder meer Raphael, Julio Iglesias of Karina verder. Velen onder hen zouden het later ook nog goed doen op het Eurovisie Songfestival. Deze week staat het Benidorm Fest deels in teken van het Eurovisie Songfestival, in de hoop het Spaanse verhaal nieuw leven in te blazen. Het volledig programma vind je hier.

Gelukkig voor wie graag het festival volgt maar geen zin of tijd heeft om naar Benidorm af te zakken, kan je ook een groot deel van het programma live volgen via RTVE. Vanaf nu tot en met zondag staat er elke dag wel 1 of meerdere live uitzending op het programma. Wie van Spaanse muziek en Benidorm houdt zet dus maar beter de Televisie aan. Het volledige programma vind je hier. Elk deel van het programma waar (DIRECTO) achter staat wordt live uitgezonden.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.