In Andalusië vind je veel smalle straatjes vol kleur en geschiedenis, maar er is er één die er echt uitspringt. In het historische centrum van Córdoba ligt de bekende Calleja de las Flores, een kleine straat die bij veel bezoekers bekendstaat als de mooiste van de regio.
Zodra je de straat inloopt, zie je aan beide kanten witte gevels die versierd zijn met tientallen blauwe en rode bloempotten. Daarin groeien felgekleurde geraniums en andere bloemen die prachtig afsteken tegen de witte muren. Vooral in de lente en zomer is het hier een explosie van kleur.
De Calleja de las Flores ligt vlak bij de beroemde Mezquita van Córdoba. Als je omhoog kijkt aan het einde van het straatje, zie je tussen de bloemen door de toren van de kathedraal. Dat uitzicht maakt deze plek extra bijzonder en zorgt ervoor dat veel mensen hier stoppen om foto’s te maken.
Hoewel de straat smal en kort is, heeft ze een grote aantrekkingskracht. Toeristen uit binnen- en buitenland weten deze plek te vinden. Toch hangt er nog steeds een typisch Andalusische sfeer. Bewoners zorgen met veel liefde voor de bloemen, waardoor het straatje er het hele jaar verzorgd uitziet.
De traditie van bloempotten aan de muur is diep geworteld in Córdoba. Tijdens het jaarlijkse Patiofestival openen bewoners hun binnenplaatsen voor het publiek en worden de mooiste bloemen beloond. De Calleja de las Flores is eigenlijk het hele jaar door een klein voorproefje van dat feest.
Wil je deze straat zelf bezoeken, dan kun je dat het beste vroeg in de ochtend of later op de avond doen. Overdag kan het er druk zijn, zeker in het hoogseizoen. Maar zelfs met andere bezoekers blijft het een plek waar je even stilstaat en geniet van de eenvoud, de kleuren en de typisch Andalusische charme.


Español
English
Deutsch
Français
Português
Italiano