laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

26 juli: Internationale Opa- en Omadag in Spanje

dinsdag 25 juli 2023

Freepik
Freepik

Er zijn verschillende nationale en internationale dagen van de grootouders of opa- en omadagen, maar in Spanje is gekozen voor 26 juli. Deze datum staat in Spanje bekend als de ‘Día de los Abuelos’ omdat in landen met een christelijke cultuur is gekozen voor 26 juli. Dat is de dag waarop de katholieke liturgie Sint-Joaquin en Sint-Anna herdenkt, ouders van de Maagd Maria en dus grootouders van Jezus.

Elk jaar op 26 juli staat men in Spanje en diverse andere landen even stil bij de opa’s en oma’s op de Internationale Grootouderdag. Dat wil niet zeggen dat deze datum in alle landen hetzelfde is want in Nederland en België viert men op 4 juni de Nationale Opa- en Omadag, in de Verenigde Staten en veel andere landen op 12 september de International Grandparents Day.

Opa’s en oma’s spelen in de Spaanse cultuur een belangrijke rol want ze zorgen niet alleen voor de eigen kinderen maar ook vaak voor de kleinkinderen. Het is niet helemaal bekend hoeveel opa’s en oma’s Spanje heeft, maar via de bevolkingscijfers weten we wel dat Spanje meer dan 9,3 miljoen 64-plussers heeft waar ongetwijfeld veel opa’s en oma’s tussen zitten.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.