laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

VOETBAL: Eerste 2025 klassieker of ‘el clásico’ tussen Real Madrid en FC Barcelona

vrijdag 24 oktober 2025

canva.com
canva.com

Zondag 26 oktober (2025) om 16.15 uur staat tijdens de tiende speelronde (van de 38) de eerste El Clásico of klassieker tussen aartsrivalen Real Madrid en FC Barcelona op de voetbalagenda. Het belooft zoals altijd weer een spannende wedstrijd te worden, al is de glamour een beetje weg nu de echte grote voetbalsterren niet meer bij deze topclubs spelen.

Xabi Alonso, de trainer van Real Madrid, zal vanaf de zijlijn toekijken bij zijn eerste confrontatie tegen Barcelona, terwijl sterspeler Kylian Mbappé in topvorm is. Alonso is een legendarische middenvelder die tijdens zijn vijf jaar als speler van de club de Liga en de Champions League heeft gewonnen.

Hansi Flick, de coach van Barça, boekte vorig seizoen een indrukwekkende overwinning op Madrid door alle vier de wedstrijden te winnen in zijn eerste seizoen als coach. Het talentvolle fenomeen Lamine Yamal speelde een belangrijke rol in die overwinningen en zou opnieuw een sleutelfiguur kunnen zijn in Madrid.

Als Real Madrid (nu 24 punten) de El Clásico weet te winnen, komt het team vijf punten voor op FC Barcelona en staat het op 27 punten. Aan de andere kant, als FC Barcelona (nu 22 punten) de klassieker wint, verandert het puntenverschil en staan de Catalanen met 25 punten bovenaan in de La Liga, met slechts één punt verschil ten opzichte van Real Madrid.

Cijfers

Wanneer we naar de geschiedenis van de El Clásico-wedstrijden in de LaLiga voetbalcompetitie kijken, valt het volgende op. Van de 190 confrontaties tussen beide clubs in de Spaanse competitie heeft Real Madrid er 79 gewonnen en FC Barcelona 76 keer zegevierde. Daarnaast eindigden er 35 wedstrijden in een gelijkspel. In totaal scoorde Real Madrid 307 doelpunten, terwijl FC Barcelona er 309 maakte.

Ander detail is dat Lionel Messi van FC Barcelona met 18 doelpunten de all-time topscorer is van de El Clásico wedstrijden in de Spaanse La Liga. De Argentijn wordt gevolgd door Alfredo Di Stéfano van Real Madrid met 14 doelpunten, Cristiano Ronaldo van Real Madrid met 9 doelpunten en Karim Benzema van Real Madrid met 8 doelpunten.