laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Sagrada Familia blijft publiekstrekker met nieuw bezoekersrecord in 2025

donderdag 26 maart 2026

freepik / stock
freepik / stock

De Sagrada Familia in Barcelona blijft mensen van over de hele wereld fascineren. In 2025 trok de beroemde basiliek bijna 4,9 miljoen bezoekers, een nieuw record dat nog maar eens laat zien hoe populair het monument is.

Wie ooit in Barcelona is geweest, weet dat een bezoek aan dit indrukwekkende bouwwerk eigenlijk niet mag ontbreken. Het meesterwerk van Antoni Gaudí blijft toeristen aantrekken, of ze nu voor het eerst komen of juist terugkeren om opnieuw de bijzondere details te bewonderen.

De groei in bezoekersaantallen is niet alleen goed nieuws voor het toerisme, maar ook voor de basiliek zelf. De inkomsten uit kaartverkoop worden namelijk gebruikt voor de verdere bouw en het onderhoud. Op die manier draagt elke bezoeker een klein beetje bij aan de voltooiing van de Sagrada Familia, waar al sinds 1882 aan wordt gewerkt.

Opvallend is dat het aantal bezoekers inmiddels weer hoger ligt dan vóór de pandemie. Dat laat zien hoe sterk het toerisme in Barcelona is hersteld. De stad blijft een magneet voor reizigers en de Sagrada Familia speelt daarin een hoofdrol.

Om het bezoek voor iedereen zo prettig mogelijk te houden, wordt er ook gekeken naar manieren om de drukte beter te verdelen. Denk aan aangepaste tijdsloten en een betere doorstroming, zodat je niet het gevoel hebt dat je in een mensenmassa terechtkomt.

Alles wijst erop dat de populariteit van de Sagrada Familia voorlopig niet afneemt. Integendeel, de verwachting is dat ook de komende jaren miljoenen mensen het iconische gebouw zullen blijven bezoeken.

Email
WhatsApp
X (Twitter)
Facebook
LinkedIn
Bluesky
Threads
Mastodon
NL Taal
ES Español EN English DE Deutsch FR Français PT Português IT Italiano