laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Reisbureaus Catalonië verkochten reizen inclusief valse PCR-test uitslagen

zaterdag 27 februari 2021

Freepik
Freepik

BARCELONA – De Catalaanse politie heeft in Santa Coloma de Gramanet de eigenaar van een reisbureau en twee werknemers gearresteerd vanwege vervalsing van documenten. In dit geval gaat het om vervalsingen van negatieve PCR-test uitslagen die samen met een reis verkochte werden.

Naast de drie aanhoudingen in Santa Coloma de Gramanet heeft de politie ook een reisbureau in Mataró onderzocht en de eigenaar daarvan aangeklaagd maar niet aangehouden.

Het gaat om de reisbureaus Viajes Venecia (Mataró) y Viajes Tánger (Santa Coloma de Gramenet). Er worden ook 27 klanten onderzocht die zich hadden aangemeld om een valse PCR-test uitslag te kopen.

Het onderzoek begon nadat de politie op het vliegveld van Barcelona-El Prat bij 10 reizigers die op weg waren naar Abu Dhabi valse negatieve PCR-test uitslagen vonden.

Op 17 februari nam de politie bij de eerder genoemde reisbureaus al documenten in beslag maar op 25 februari werden de eigenaar en 2 werknemers van een reisbureau aangehouden en de eigenaar van een ander reisbureau aangeklaagd vanwege de deelname in deze PCR-test fraude.

De overkoepelende organisatie van Catalaanse reisbureaus ACAVE keurt de actie af. Ook geeft deze vereniging aan dat beide reisbureaus niet bekend zijn bij ACAVE en dat ze daar ook niet ingeschreven staan als officieel reisbureau.

Het feit dat er reizen inclusief een PCR-test worden aangeboden door reisbureaus is niets nieuws en dat wordt ook gedaan door leden van de vereniging van reisbureaus. Maar dat gebeurt altijd in samenwerking met laboratoria,in het geval van de ACAVE is dat met Laboratorios SYNLAB.

In het geval van de twee sjoemelende reisbureaus is na politieonderzoek en navraag bij het laboratorium dat vermeld wordt op de valse documenten, gebleken dat het laboratorium van niets wist.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.