In Salou is woensdagmiddag grote paniek ontstaan toen een 31-jarige man de CaixaBank aan de Via Roma binnenliep en de plaatsvervangend directeur met een mes aanviel. Het incident gebeurde even voor drie uur ’s middags, op de eerste verdieping van het filiaal waar de medewerker aan het werk was.
Hulpdiensten kwamen meteen in actie. De medische equipes van SEM behandelden het slachtoffer ter plekke en brachten hem vervolgens naar het Hospital Joan XXIII in Tarragona. Zijn toestand wordt omschreven als ernstig, maar stabiel. Volgens de eerste gegevens verkeert hij niet in levensgevaar, al blijven de verwondingen zorgwekkend.
De politie sloot de straat rondom de bank onmiddellijk af. Agenten van zowel de lokale politie van Salou als de Mossos d’Esquadra beveiligden de omgeving en hielden omstanders op afstand om het onderzoek niet te hinderen. De dader werd kort na de aanval zonder verzet aangehouden.
Opvallend is dat de man volgens de onderzoekers geen klant was van de bank. De politie onderzoekt daarom verschillende scenario’s, waaronder de mogelijkheid dat de verdachte kampt met psychische problemen. Een duidelijk motief voor de aanval is nog niet vastgesteld.
Het onderzoek naar de exacte toedracht loopt nog volop. De autoriteiten moeten bepalen of de dader wordt vervolgd voor zware mishandeling of poging tot doodslag. De bankmedewerkers en omstanders die getuige waren van het geweld krijgen ondersteuning aangeboden.
De steekpartij heeft in Salou voor veel onrust gezorgd. Buurtbewoners noemen het gebeuren schokkend en begrijpen niet hoe het zo plots kon escaleren in een normaal drukbezocht filiaal midden in de stad.
