laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Oud-journalist in Barcelona gedwongen op straat te leven door lage pensioenuitkering

donderdag 28 november 2024

youtube / screenshot
youtube / screenshot

Joan-Ignasi Ortuño, een gepensioneerde journalist van 67 jaar uit Barcelona, leeft in een schrijnende situatie. Met een pensioen van slechts 830 euro per maand kan hij het stijgende levensonderhoud in de stad niet langer betalen. “Ik heb mijn hele leven hard gewerkt. Dit is een beproeving die ik niet verdien,” zegt Ortuño, die korte tijd op straat heeft moeten slapen nadat hij zijn huur niet meer kon betalen.

De situatie escaleerde toen Ortuño een huurprijs van 700 euro moest voldoen met zijn bescheiden pensioen. Een poging om in Granada goedkoper te wonen, waar de kosten lager leken, mislukte. Zijn spaargeld slonk snel en hij keerde terug naar Barcelona, waar hij uiteindelijk dakloos werd. “Ik sliep in metrostations en hoeken van de stad. Het was een onbeschrijfelijke ervaring die me diep heeft geraakt,” vertelt hij.

De journalist werkte jarenlang in de media, waaronder El Correo Catalán en El Periódico. Zijn carrière was rijk aan bijdragen in de culturele journalistiek, maar de laatste jaren voor zijn pensioen had hij geen vaste contracten meer. Hierdoor ontving hij geen volledige pensioenbijdragen. “Ik realiseerde me niet hoeveel impact dat op mijn toekomst zou hebben,” geeft hij toe.

Volgens recente gegevens kost het huren van een kamer in Barcelona gemiddeld 640 euro per maand. Dit legt een enorme druk op gepensioneerden met een beperkt inkomen. Ortuño’s verhaal roept aandacht voor de groeiende kloof tussen de kosten van levensonderhoud en het pensioenstelsel in Spanje.

Ortuño heeft nu hulp gevonden via sociale instanties en slaapt niet meer op straat. Toch benadrukt hij dat structurele verandering nodig is. “Niemand verdient het om na een leven van hard werken in zulke omstandigheden terecht te komen,” besluit hij.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.