Net zoals de provincies Castellón in de Valencia regio en Teruel in Aragón, hebben ook AsturiĆ« in Noord-Spanje en GaliciĆ« in Noordwest-Spanje te maken met natuur– en bosbranden. Zoals we HIER al schreven heeft AsturiĆ« te maken met (inmiddels) 91 branden, maar doet het vuur ook haar vernietigende werk in de traditioneel meest getroffen regio van Spanje, GaliciĆ«.
De eerste grote natuur- en bosbrand van Galiciƫ vindt plaats in de gemeente Baleira in de provincie Lugo. Diverse kleinere gehuchten moesten ontruimd worden en tientallen inwoners zijn geƫvacueerd. Inmiddels is ook in Galiciƫ alweer meer dan 1.100 hectare natuur verwoest door de allesvernietigende vlammenzee.
Het vuur is inmiddels ook overgeslagen naar de provincie Ourense, al is de brand daar onder controle en grotendeels geblust. De harde windvlagen en hoge temperaturen zorgen er echter voor dat de brandweer het erg moeilijk heeft met het bluswerk in de provincie Lugo.

