De hevige regenval die maandag Valencia en omgeving teisterde, heeft inmiddels zijn weg gevonden naar de Balearen. Terwijl het maandag in de regio La Safor in Valencia meer dan 350 liter regen per vierkante meter in slechts twaalf uur opleverde, geldt dinsdagochtend een oranje weeralarm voor Mallorca, Ibiza en Formentera.
In Gandia stonden straten blank en liepen woningen onder water. Het rode alarm dat daar maandagavond van kracht was, werd om middernacht beëindigd. Toch blijven de kustgebieden van Valencia, Alicante en Murcia dinsdagochtend onder oranje waarschuwing. Ook in de Balearen is de situatie zorgwekkend, met voorspellingen van zware buien tot het begin van de middag.
In Valencia zelf viel op sommige plekken tot 184 liter per vierkante meter, zoals in de wijk El Perellonet. Ondanks de kracht van de stortbuien bleef het aantal ernstige incidenten beperkt. Wel vielen bomen om en raakten meer dan een dozijn auto’s beschadigd. De herinnering aan de dodelijke overstromingen van oktober vorig jaar in dezelfde regio maakte de onrust bij veel inwoners groot.
Door de regenval werden maandag meerdere wegen afgesloten, liepen treinverbindingen vertraging op en werden vluchten geannuleerd. In de regio Valencia bleven scholen gesloten en ook het werk in Les Corts, het regionale parlement, werd stilgelegd. Volgens de autoriteiten zal de situatie op dinsdag geleidelijk verbeteren, al blijven nieuwe overlast en verstoringen niet uitgesloten.
In de vroege ochtend meldde de verkeersdienst dat zes secundaire wegen in onder andere Castellón, Teruel, Murcia en op Ibiza nog altijd afgesloten waren. Vooral in Murcia zorgden hevige hoosbuien voor problemen, met ondergelopen straten en afgesloten toegangswegen.
De weerdienst Aemet verwacht dat de zwaarste regenbuien vandaag richting de Balearen trekken, waar in korte tijd tot 50 liter per vierkante meter kan vallen. Met name de Serra de Tramuntana op Mallorca en de eilanden Ibiza en Formentera zijn tot 15.00 uur gewaarschuwd. Daarna zou het ergste voorbij moeten zijn.
