SpanjeVandaag is de eerste en grootste digitale krant met actueel en dagelijks nieuws over Spanje in het Nederlands.

Donker
NET BINNEN
  • Hier vind je de laatste Spanje nieuws updates zodra we die plaatsen.

Meer dan 715.000 handtekeningen voor einde stierenvechten als cultureel erfgoed in Spanje

Door Remco Stoffer | 18 februari 2025 om 07:45 | 2 min. leestijd
Meer dan 715.000 handtekeningen voor einde stierenvechten als cultureel erfgoed in Spanje
© ingezonden

Op 17 februari 2025 om 10:00 uur vond een historisch moment plaats in Spanje: 715.606 handtekeningen voor het burgerinitiatief tegen stierenvechten als cultureel erfgoed zijn officieel overhandigd bij het Congres van Afgevaardigden van Spanje.

Het burgerinitiatief, gesteund door meer dan 200 organisaties, waaronder het Comité Anti Stierenvechten (CAS International), roept op tot de intrekking van de wet die stierenvechten beschermt als cultureel erfgoed. Door deze status is een verbod op stierenvechten momenteel niet mogelijk, en blijft de sector profiteren van subsidies en promotie onder jongeren. Estefania Pampin Zuidmeer, vicevoorzitter van CAS International, vanuit Madrid: 

“Een historisch moment! Met 715.606 handtekeningen spreken Spanjaarden zich luid en duidelijk uit: het is tijd voor verandering. Het kan niet zo zijn dat het martelen van dieren wordt beschermd door wetgeving en er ook nog eens jaarlijks miljoenen euro’s aan worden besteed. Meer dan 80% van de Spaanse bevolking is hiertegen. De politiek is nu aan zet. We roepen de Spaanse partijen op om tot actie te komen: stierenvechten is geen cultureel erfgoed!”

De campagne No es mi Cultura” (Het is niet mijn cultuur) wist in enkele maanden tijd een ongekende hoeveelheid steun te verzamelen. Dankzij de inspanningen van meer dan 3000 vrijwilligers in 40 provincies werden handtekeningen opgehaald op festivals, concerten, demonstraties, sportevenementen en markten. Alleen mensen met de Spaanse nationaliteit mochten ondertekenen, waardoor deze petitie een krachtig signaal geeft over de veranderende publieke opinie in Spanje.

Hoewel het stierenvechten in 2013 door de Spaanse regering werd erkend als cultureel erfgoed, neemt de interesse af. Volgens officiële cijfers van het Spaanse ministerie van Cultuur is het aantal stierengevechten tussen 2009 en 2019 gehalveerd, en recente peilingen tonen aan dat een meerderheid van de Spanjaarden het stierenvechten wil beperken of verbieden.

Met de overhandiging van deze 715.606 handtekeningen moet het Spaanse parlement het burgerinitiatief in behandeling te nemen. Het minimale aantal vereiste handtekeningen is 500.000. Nog nooit werden zoveel handtekeningen gehaald voor een burgerinitiatief in Spanje!

Over Remco Stoffer
Ik heb de digitale krant SpanjeVandaag in 2008 opgericht. Ik ben senior digitaal redacteur van SpanjeVandaag en heb een lange staat van dienst en ruime ervaring in het verslaan van de Spaanse actualiteit. Als actualiteitsanalist en expert in de sociale en politieke context van Spanje geef ik leiding aan de dagelijkse nieuwsredactie in het Nederlands van de digitale krant SpanjeVandaag, met een focus op betrouwbare en gecontroleerde berichtgeving. LinkedIn-profiel // Website // Kopje koffie?
0%

Toegankelijkheid

Ontvang jij de nieuwsbrief al?
×

Blijf op de hoogte

Ontvang dagelijks het belangrijkste nieuws uit Spanje gratis in je mailbox.

Je krijgt een bevestigingsmail met instructies om de registratie te voltooien.

Uitschrijven kan op elk gewenst moment met één klik.