laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Bijna 5,5 miljoen buitenlandse toeristen in Spanje in februari (2025)

donderdag 3 april 2025

ai-beeld / redactie
ai-beeld / redactie

Spanje heeft volgens de maandelijkse cijfers van het Spaanse Statistiekbureau INE en Frontur meer dan 5,4 miljoen internationale toeristen ontvangen in de maand februari 2025. Dat is 7% meer dan de buitenlandse vakantiegangers die in dezelfde maand in 2024 naar Spanje kwamen. Het aantal Nederlandse toeristen steeg, maar het aantal Belgische bezoekers daalde vergeleken met dezelfde maand in 2024.

In totaal zijn er in die maand 5.397.279 internationale vakantiegangers naar Spanje gekomen. Daarvan kwamen 1.003.486 uit het Verenigd Koninkrijk, 719.366 uit Frankrijk, 616.766 uit Duitsland, 381.070 uit de Noordse landen (Denemarken, Finland, IJsland, Noorwegen en Zweden) en 321.515 uit Italië.

Nederlanders en Belgen

Als we kijken naar de aantallen dan zien we dat er 270.775 Nederlanders naar Spanje zijn gekomen, wat een stijging is van bijna 9% vergeleken met dezelfde maand in 2024. Er zijn 164.315 Belgen naar Spanje gekomen, een daling van meer dan 2% vergeleken met dezelfde maand in 2024.

Tot nu toe dit jaar (2025) zijn er meer Nederlanders, maar minder Belgen naar Spanje gekomen, met respectievelijk 497.494 Nederlanders (+6,9%) en 312.618 Belgen (-4,4%). In 2024 kwamen 4.780.863 Nederlanders (+10,7%) en 3.063.431 Belgen (+11%) naar Spanje. In 2024 kwamen in totaal 93.799.505 internationale vakantiegangers naar Spanje.

Meest bezochte regio’s

De meeste internationale toeristen of reizigers reisden in deze maand naar de Canarische Eilanden (Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, La Graciosa, La Palma, La Gomera en El Hierro) met 1.444.472 toeristen, Catalonië met 1.136.575 reizigers, Andalusië met 775.687 toeristen, de Valencia regio met 670.770 toeristen, Madrid regio met 643.607 toeristen, Balearen (Mallorca, Menorca, Ibiza en Formentera) met 238.687 toeristen gevolgd door en de rest van Spanje met 487.969 buitenlandse toeristen.

Hoe worden deze cijfers verzameld? Het doel van de ‘Encuesta de Movimientos turísticos en frontera’ (Enquête over Toeristische Bewegingen aan de Grens) ook wel FRONTUR genoemd, is om maandelijks het aantal niet-ingezetene bezoekers in Spanje te schatten, evenals de belangrijkste kenmerken van de reizen die deze bezoekers maken. Voor de ontwikkeling worden de internationale definities en aanbevelingen van de Wereldorganisatie voor Toerisme (OMT) en EUROSTAT gevolgd. Voor elke route worden bij grensovergangen, luchthavens, havens of spoorwegen informatie verzameld door directe interviews wanneer de reiziger Spanje verlaat, met een meertalige elektronische vragenlijst. Bij de steekproefselectie van wegen en luchthavens wordt ook rekening gehouden met de dag van de week waarop de enquêtes worden uitgevoerd, waarbij onderscheid wordt gemaakt tussen werkdagen en weekend- en feestdagen.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.
Email
WhatsApp
X (Twitter)
Facebook
LinkedIn
Bluesky
Threads
Mastodon
NL Taal
ES Español EN English DE Deutsch FR Français PT Português IT Italiano