Image Not FoundImage Not Found

laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Juli afgesloten met 77 verdrinkingsdoden in Spanje

123rf
123rf

MADRID – De maand juli is afgesloten met 77 verdrinkingsdoden in Spanje. Dat zijn 17 doden minder dan in de maand juli 2019 toen er 94 verdrinkingsdoden werden geregistreerd. Tot nu toe zijn er in 2020 tussen begin januari en eind augustus 191 personen om het leven gekomen in het water in Spanje. 

Het aantal doden door verdrinking dit jaar tot eind juli is geëindigd op 191 doden, 41 minder dan het jaar daarvoor toen dat aantal 232 was aldus de gegevens van het Real Federación Española de Salvamento y Socorrismo (RFSS). 40% van alle doden door verdrinking werden geregistreerd in de maand juli.

In dit vreemde corona-jaar overleden er door verdrinking in de maand januari 21 personen, in februari 11 en in maart 13 personen. In april waren dat 10 personen, in mei 18 en in juni steeg dat mede vanwege meer vrijheden voor de Spanjaarden tijdens het de-escalatieproces naar 41 verdrinkingsdoden. Sinds 21 juni zijn de grenzen open in Spanje en mag iedereen vrij door het land reizen waardoor ook het aantal verdrinkingsdoden steeg naar 77.

Regio’s

De meeste verdenkingen vonden plaats in de Valencia regio met 32 doden gevolgd door Galicië met 26, Andalusië met 26, Catalonië met 20, Canarische Eilanden met 18, Balearen met 11 en Murcia met 9 verdrinkingsdoden.

Beeld: RFSS

Leeftijd

Wat betreft de leeftijd zijn de meeste mensen die door verdrinking om het leven zijn gekomen 35 jaar of ouder (in 74% van de gevallen). Daarnaast gaat het in de meeste gevallen om mannen (78%) met de Spaanse nationaliteit (88%) die in zee zijn verdronken bij stranden (56%) waar geen strandwachten (65%) aanwezig waren tussen 10 en 20 uur (71,4%).

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.
Remco Stoffer

Remco Stoffer

Bijna 20 jaar geleden ben ik begonnen met SpanjeVandaag om Nederlanders en Belgen die in Spanje wonen, willen emigreren of er vaak op vakantie gaan, op de hoogte te houden van het laatste nieuws. Omdat niet iedereen Spaanse media begrijpt, selecteert de redactie dagelijks het belangrijkste nieuws en herschrijft dit tot duidelijke artikelen met eigen input. Nederlandstalige Spanje-liefhebbers kunnen dit ook volgen via de gratis nieuwsbrief, sociale media, podcasts en video’s. // bekijk mijn profielpagina

0%

Toegankelijkheid