laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Parador-hotel op Ibiza blijft hoofdpijndossier na jaren vertraging en miljoenenkosten

zondag 4 januari 2026

Paradores / web
Paradores / web

Het Parador-hotel in Ibiza had een uithangbord moeten worden voor luxe toerisme op een unieke historische plek. In plaats daarvan is het project uitgegroeid tot een slepend dossier vol vertragingen, extra kosten en onduidelijkheid. Inmiddels is er al 27 miljoen euro uitgegeven, terwijl het hotel nog altijd niet open is.

De plannen voor de luxe Parador in Dalt Vila dateren van 2009. Het hotel moest worden gevestigd in een deel van het oude kasteel en zou beschikken over 66 kamers met uitzicht over de stad en zee. Vanaf het begin werd het project gepresenteerd als iets bijzonders, maar al snel bleek de locatie ook voor grote problemen te zorgen.

Tijdens de bouwwerkzaamheden werden belangrijke archeologische resten ontdekt. Hierdoor moest de bouw in 2012 volledig worden stilgelegd. Jarenlang lag het terrein er verlaten bij, terwijl de kosten bleven oplopen. Pas eind 2019 werd het project opnieuw opgestart, na langdurig overleg met archeologen en erfgoedinstanties.

Sindsdien zijn er meerdere momenten geweest waarop werd gezegd dat de opening dichtbij was. Toch werd elke geplande datum opnieuw uitgesteld. Zelfs in 2025 ging het hotel nog niet open. Architecten en betrokkenen hebben hun frustratie geuit, omdat het gebouw grotendeels af is maar ongebruikt blijft. Ze waarschuwen dat leegstand kan leiden tot achteruitgang van het complex.

De meest recente vertraging heeft te maken met technische problemen rond de aansluiting van elektriciteit en water. Vooral het historische waterreservoir, dat onderdeel is van het complex, blijkt lastig aan te sluiten op moderne installaties. Zolang dit niet is opgelost, kan het hotel geen gasten ontvangen.

Ook de samenwerking tussen Paradores en het gemeentebestuur van Ibiza verloopt niet soepel, mede vanwege politieke verschillen. De gemeente heeft extra infrastructuur aangelegd rond het kasteel, maar volgens Paradores is dit niet altijd goed afgestemd op hun plannen. Dit heeft opnieuw gezorgd voor vertraging en extra overleg.

Voorlopig blijft de Parador in Ibiza een leeg gebouw op een toplocatie. Wanneer het hotel daadwerkelijk opent, is nog steeds onzeker, ondanks de enorme investering en de lange geschiedenis van het project. De meest recente openingsdatum die wordt genoemd is juni 2026 … we wachten het af.

Email
WhatsApp
X (Twitter)
Facebook
LinkedIn
Bluesky
Threads
Mastodon
NL Taal
ES Español EN English DE Deutsch FR Français PT Português IT Italiano