laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Nederlandse kopers en huurders zoeken dit in Spanje in 2026

donderdag 5 maart 2026

ai-illustratie / redactie
ai-illustratie / redactie

De interesse van Nederlanders in Spaans vastgoed blijft ook in 2026 groot. Of je nu wilt kopen of huren, steeds meer landgenoten kijken naar Spanje voor een tweede woning, investering of permanente verhuizing. Maar waar zijn Nederlanders precies naar op zoek?

Volgens recente cijfers ligt de focus vooral op betaalbaarheid, locatie en comfort. Veel Nederlanders zoeken een woning aan de kust, met name aan de Costa Blanca, Costa del Sol en in delen van Catalonië. Zon, zee en een goede bereikbaarheid vanaf Nederland spelen daarbij een belangrijke rol.

Opvallend is dat appartementen nog altijd populair zijn, vooral onder kopers die een tweede woning zoeken. Zij kiezen vaak voor een woning met zwembad, terras en dichtbij voorzieningen zoals winkels en restaurants. Voor gezinnen en mensen die permanent willen verhuizen, zijn vrijstaande woningen of rijhuizen met extra ruimte juist weer aantrekkelijker.

De prijsklasse waar Nederlanders zich vooral op richten ligt gemiddeld tussen de 200.000 en 400.000 euro. In deze categorie verwachten kopers een goede prijs kwaliteitverhouding, een moderne afwerking en een energiezuinige woning. Duurzaamheid wordt steeds belangrijker. Denk aan zonnepanelen, goede isolatie en een gunstig energielabel.

Ook de huurmarkt trekt veel Nederlandse belangstelling. Vooral in steden als Valencia, Málaga en Alicante wordt gezocht naar huurwoningen voor langere periodes. Dat zijn vaak mensen die eerst willen ontdekken of het leven in Spanje echt bij hen past voordat ze besluiten om te kopen.

Daarnaast zie je dat thuiswerken nog steeds invloed heeft op de woningkeuze. Nederlanders zoeken een extra kamer die kan dienen als kantoor en hechten waarde aan een stabiele internetverbinding. Rustige woonwijken net buiten het centrum zijn daardoor populairder geworden.

Makelaars merken dat Nederlanders goed voorbereid zijn. Ze vergelijken regio’s, prijzen en voorzieningen uitvoerig online voordat ze een bezichtiging plannen. Transparantie over bijkomende kosten en belastingen is voor hen essentieel. Wie als verkoper of verhuurder inspeelt op deze wensen, vergroot de kans op een succesvolle deal aanzienlijk.

Email
WhatsApp
X (Twitter)
Facebook
LinkedIn
Bluesky
Threads
Mastodon
NL Taal
ES Español EN English DE Deutsch FR Français PT Português IT Italiano