Image Not FoundImage Not Found

laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Wonen in een camper op Mallorca blijkt bittere noodzaak

youtube / screenshot
youtube / screenshot

Wakker worden met zeezicht klinkt als een droom. Op Mallorca is het voor sommigen gewoon het dagelijks leven. Niet omdat ze dat willen, maar omdat ze geen huis meer kunnen vinden.

De woningcrisis op Mallorca is hard aangekomen. Huren zijn flink gestegen en er is weinig aanbod. Zelfs mensen met werk komen er niet meer tussen. Voor een groeiende groep blijft er weinig anders over dan wonen in een camper, busje of auto.

Wie rondkijkt op het eiland, ziet het snel. Op parkeerplaatsen en langs wegen staan voertuigen waar mensen in leven. Volgens Cadena SER gaat het al lang niet meer om een kleine groep. Ook gezinnen en werkenden zitten in deze situatie.

Toerisme speelt mee, net als buitenlandse kopers die huizen opkopen. Daardoor wordt het voor lokale bewoners steeds lastiger om iets betaalbaars te vinden. Wat ooit normaal was, een huis huren, voelt nu voor veel mensen onbereikbaar.

Tussen de campers ontstaan kleine groepjes mensen die elkaar een beetje helpen. Ze delen verhalen en zoeken manieren om het vol te houden. Toch blijft het onzeker. Je weet nooit hoe lang je ergens mag blijven staan.

Mallorca blijft voor bezoekers een paradijs. Maar voor wie er woont, ziet het beeld er soms heel anders uit. Wonen is geen vanzelfsprekendheid meer.

Remco Stoffer

Remco Stoffer

Bijna 20 jaar geleden ben ik begonnen met SpanjeVandaag om Nederlanders en Belgen die in Spanje wonen, willen emigreren of er vaak op vakantie gaan, op de hoogte te houden van het laatste nieuws. Omdat niet iedereen Spaanse media begrijpt, selecteert de redactie dagelijks het belangrijkste nieuws en herschrijft dit tot duidelijke artikelen met eigen input. Nederlandstalige Spanje-liefhebbers kunnen dit ook volgen via de gratis nieuwsbrief, sociale media, podcasts en video’s. // bekijk mijn profielpagina

0%

Toegankelijkheid