laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Monsterlijke vis van bijna 2,5 meter en 100 kilo gevangen in de Ebro-rivier

vrijdag 5 september 2025

© J. M. M. T.
© J. M. M. T.

Een 21-jarige visser uit Castellón heeft in de buurt van het stuwmeer Mequinenza bij Zaragoza een monsterlijke vis gevangen. Het ging om een kolossale meerval die 2,44 meter lang was en meer dan 100 kilo woog. Een vangst die meer weg heeft van een legende dan van de werkelijkheid.

De jonge ‘pescador’ viste vanaf een opblaasbootje, een zogenoemde ‘pato’. Toen de meerval beet, begon een strijd die meer dan een half uur duurde. “Het was een gevecht van jewelste, ik vloog bijna het water in”, vertelt hij. Samen met vrienden wist hij uiteindelijk de gigant uit de rivier te trekken. Na het vastleggen op foto wn video van zijn vangst, werd de ‘siluro’ weer vrijgelaten.

De meerval, oorspronkelijk afkomstig uit Oost-Europa, is inmiddels een gevreesde invasieve soort in Spaanse wateren. Ze kunnen meer dan 100 kilo zwaar worden en voeden zich niet alleen met vissen, maar ook met eenden, kikkers en soms zelfs kleine zoogdieren die te dicht bij de oever komen.

Dat deze vissen geen onschuldige rivierbewoners zijn, blijkt uit eerdere incidenten. In 2018 verdween een fox terriër in de rivier Tiétar bij Cáceres, vermoedelijk gegrepen door een meerval. Ook in Andalusië worden steeds vaker exemplaren gevangen, zoals recent nog in de provincie Huelva. Biologen waarschuwen dat de soort zich razendsnel verspreidt.

Voor vissers blijft de vangst van zo’n monster vooral een sportieve uitdaging. Het vissen op meervallen is inmiddels in delen van Europa uitgegroeid tot een extreme hobby, waarbij speciale kunstaas gebruikt wordt om de reuzen te lokken.

Toch klinkt de waarschuwing luid: achter de spectaculaire vangsten gaat een ecologisch probleem schuil. Als deze reusachtige roofvissen zich blijven verspreiden, kan dat grote gevolgen hebben voor de biodiversiteit in de Spaanse rivieren.