laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

2019 afgesloten met 440 verdrinkingsdoden

maandag 6 januari 2020

123rf
123rf

MADRID – Het afgelopen jaar is afgesloten met een totaal van 440 doden door verdrinking in Spanje. Dat is maar liefst 67 personen of 18% meer dan in 2018, een jaar met de minste verdrinkingsdoden sinds 15 jaar.

Het aantal personen dat door verdrinking om het leven is gekomen het afgelopen jaar 2019 is geëindigd op 440 doden, 67 meer dan het jaar daarvoor toen dat aantal 373 was aldus de gegevens van het Real Federación Española de Salvamento y Socorrismo (RFSS). 

Maanden

De meeste slachtoffers waren te betreuren in juli (95) gevolgd door augustus (74), juni (50), september (49), mei (26), december 23) april en januari (17), maart (16), november (14) en februari (12).

Regio’s

De meeste verdrinkingsdoden dit jaar werden geregistreerd in de Valencia regio (61), Andalusië (58), Catalonië (57) en Galicië (54) gevolgd door de Canarische Eilanden (49), Castilië en León (28), Balearen (23), Cantabrië (22), Murcia (20), Asturië (15), Aragón (13), Baskenland (12), Castilla-La Mancha (9), Extremadura en La Rioja (6), Madrid regio (4) en Navarra (2).

Leeftijd

Wat betreft de leeftijd zijn de meeste mensen die door verdrinking om het leven zijn gekomen 45 jaar of ouder (69,1% van het totaal). Daarnaast gaat het in de meeste gevallen om mannen (79%) met de Spaanse nationaliteit (76%) die in zee (43%) zijn verdronken bij stranden waar wel of geen strandwachten aanwezig waren tussen 10 en 22 uur (70,9%).

RFSS
Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.