Goed nieuws voor hondenliefhebbers in Italië: honden die meer dan 10 kilo wegen mogen voortaan mee in de cabine van het vliegtuig. Tot nu toe moesten grotere honden in het vrachtruim reizen, maar dat is nu veranderd dankzij een nieuwe regel van de Italiaanse luchtvaartautoriteit ENAC. De vraag is of Spanje en andere landen volgen.
In veel landen mogen alleen kleine huisdieren in de cabine, vaak tot 8 of 10 kilo inclusief hun transportbox. In Italië is dat maximum nu geschrapt. Grote honden mogen mee aan boord, zolang ze in een stevige, goedgekeurde transportbox zitten die vastgezet kan worden met een veiligheidsgordel.
Elke luchtvaartmaatschappij mag zelf bepalen hoe ze deze regel toepassen en wat het kost. Maar ENAC moet die regels wel goedkeuren. Het belangrijkste is dat grote honden voortaan bij hun baasje kunnen blijven tijdens de vlucht, wat minder stressvol is voor dier en eigenaar.
Italië is een van de eerste landen in Europa die deze stap zet. In andere landen gelden nog strenge regels. Zo houden luchtvaartmaatschappijen zoals Iberia en Vueling in Spanje vast aan een limiet van 10 kilo. In Frankrijk en Duitsland ligt de grens zelfs op 8 kilo. In het Verenigd Koninkrijk mogen alleen hulphonden mee in de cabine.
Ga je met je hond naar of vanuit Italië vliegen? Controleer dan van tevoren goed wat de regels zijn bij jouw luchtvaartmaatschappij. Deze nieuwe regeling zorgt in elk geval voor meer vrijheid en comfort voor baasjes en hun honden.