Een Duits toeristenechtpaar staat terecht op Mallorca nadat ze betrapt werden op het hebben van seks in het zwembad van een hotel in Port d’Andratx, terwijl verschillende kinderen toekeken. Volgens de openbare aanklager weigerden de twee te stoppen, ondanks herhaaldelijke verzoeken van andere hotelgasten.
Het incident vond plaats op een warme zomerdag in het zwembad van een bekend hotel in de badplaats. Verschillende gezinnen, die met hun kinderen aan het zwemmen waren, merkten op dat het stel zich opvallend gedroeg. Toen duidelijk werd wat er gebeurde, zouden meerdere gasten de hotelreceptie hebben gewaarschuwd.
Het hotelpersoneel probeerde het koppel te sommeren te stoppen, maar dat had weinig effect. Uiteindelijk werd de politie ingeschakeld, die de twee uit het zwembad verwijderde. De situatie zorgde voor grote opschudding onder de aanwezige gasten, vooral omdat er minderjarigen aanwezig waren.
De officier van justitie beschuldigt het stel van een misdrijf tegen de openbare zeden en eist een geldboete van 5.400 euro per persoon. Volgens de aanklacht heeft hun gedrag niet alleen de rust verstoord, maar ook de morele integriteit van de kinderen aangetast die getuige waren van het voorval.
Tijdens het proces, dat deze week plaatsvindt, zullen meerdere getuigen worden gehoord, waaronder ouders van de kinderen die erbij waren. De verdediging van het koppel stelt dat er geen sprake was van “expliciete seksuele handelingen”, maar enkel van “intiem gedrag in een speelse context”.
De zaak heeft op Mallorca tot veel verontwaardiging geleid en is inmiddels onderwerp van gesprek op sociale media. Velen pleiten voor strengere sancties voor dergelijk gedrag dat het imago van het eiland en het toerisme schaadt.