De motorwereld in Spanje blijft flink groeien. In oktober werden er ruim 26.000 nieuwe tweewielers geregistreerd, bijna een vijfde meer dan vorig jaar. Over het hele jaar bekeken zijn er al meer dan 225.000 motoren, scooters en bromfietsen verkocht. Daarmee blijft de populariteit van het rijden op twee wielen stevig toenemen.
Vooral scooters doen het goed. In oktober werden er meer dan 13.000 verkocht, terwijl ook motorfietsen voor op de weg goed presteerden. Alleen terreinmotoren kenden een kleine terugval. In totaal rijden er dit jaar alweer meer dan 200.000 nieuwe motoren rond, een duidelijk teken dat veel Spanjaarden de auto vaker laten staan.
De meeste motoren werden gekocht door particulieren, al was er ook groei in de zakelijke markt. Alleen de verhuursector liet een daling zien, waarschijnlijk doordat veel toeristen inmiddels andere vervoersopties gebruiken. Bij bromfietsen is het beeld gemengd: er werden er meer verkocht dan vorig jaar, maar over het hele jaar ligt het aantal iets lager.
Regionaal springen vooral Asturië, Baskenland en Cantabrië eruit met een sterke toename van nieuwe motoren. Toch blijven Andalusië, Catalonië en Madrid de gebieden waar de meeste motoren op de weg komen. Het zuiden en oosten van Spanje blijven dus echte motorgebieden.
Volgens de Spaanse vereniging van de motorindustrie kiezen steeds meer mensen voor de motor of scooter, omdat het een sneller, goedkoper en duurzamer vervoermiddel is in de drukke steden. Bovendien is het gemakkelijker parkeren en zijn de brandstofkosten lager dan bij een auto.
De verwachting is dat de markt voorlopig blijft groeien. Met de komst van elektrische modellen, hogere brandstofprijzen en steeds meer verkeersdrukte lijkt het erop dat tweewielers in Spanje hun opmars nog lang niet hebben voltooid.
