laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Steeds meer verhuurders trekken zich terug uit Nederland en investeren in Spaans vastgoed

maandag 13 oktober 2025

ai-beeld / redactie
ai-beeld / redactie

De Nederlandse woningmarkt raakt in rap tempo verhuurders kwijt. Steeds meer particuliere eigenaren besluiten hun huurwoningen te verkopen, omdat het simpelweg niet meer loont om te verhuren. De stapel regels, belastingen en beperkingen is voor velen de druppel die de emmer doet overlopen. Terwijl veel investeerders Nederland de rug toekeren, groeit juist de interesse in Spaans vastgoed

Wat ooit een veilige investering leek, levert nu vooral zorgen op voor Nederlandse verhuurders. Door hogere belastingen, strengere regels en extra verplichtingen verdienen ze steeds minder. Veel eigenaren verkopen hun huis daarom aan mensen die er zelf in gaan wonen. Dat lijkt goed nieuws voor kopers, maar betekent tegelijk minder huurwoningen in Nederland.

Vooral in grote steden als Amsterdam, Utrecht en Rotterdam is de leegloop merkbaar. Huurders die niet kunnen of willen kopen, hebben steeds minder keuze. En de huurprijzen van de overgebleven woningen schieten verder omhoog. Makelaars waarschuwen dan ook dat de vrije huursector, die juist bedoeld is als tussenstap tussen sociale huur en koop, langzaam verdwijnt.

Verhuurders zelf zeggen dat ze zich niet langer serieus genomen voelen. De Nederlandse overheid lijkt volgens velen vooral oog te hebben voor huurders, maar vergeet dat zonder particuliere investeerders de markt juist vastloopt.

Terwijl veel investeerders Nederland de rug toekeren, groeit juist de interesse in Spaans vastgoed. Verschillende Nederlandse makelaars in Spanje melden in de media dat ze opvallend veel vragen krijgen over investeren in woningen in Spanje. Geïnteresseerden willen vooral weten hoe de Spaanse huizenmarkt werkt en welke regels daar op dit moment gelden.

Terwijl investeerders staan te trappelen om Spaans vastgoed te kopen, zijn veel inwoners van vooral steden en toeristische gebieden daar minder blij mee. Spanje kampt namelijk ook met een tekort aan woningen en stijgende prijzen voor zowel koop- als huurwoningen. In veel plaatsen worden buitenlandse kopers zelfs gezien als medeoorzaak van deze problemen. Nederlandse investeerders zijn dus niet overal zomaar welkom.