laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Kracht DANA neemt af: waarschuwingen deels ingetrokken in Andalusië, Valencia en Catalonië

beeld: meteoalarm / web

Kracht DANA neemt af: waarschuwingen deels ingetrokken in Andalusië, Valencia en Catalonië

rubrieken:

In Spanje lijkt het zwaarste van de recente storm DANA, die hevige regenval en overstromingsrisico’s met zich meebracht, voorbij te zijn. De Spaanse weerdienst AEMET heeft de rode weerwaarschuwingen, die gelden bij extreme regenval, in verschillende regio’s ingetrokken. Echter, een verhoogde waakzaamheid blijft geboden, met name in de provincies Málaga en Valencia waar het risico op hevige buien blijft.

In Málaga, waar de regenval de afgelopen dagen zorgde voor aanzienlijke wateroverlast, is het alarmniveau verlaagd. De rode waarschuwing is nu afgeschaald naar geel in de regio van Antequera. In andere delen van Andalusië, waaronder Huelva, Cádiz en Sevilla, geldt nog steeds een oranje alarm.

De regio Valencia ondervindt ook verlichting in de weeralarmstatus, met regen die zich voornamelijk concentreert in het zuidelijke deel van de provincie en het noorden van Alicante. Hier worden nog steeds aanzienlijke neerslaghoeveelheden verwacht, met mogelijk 40 liter per vierkante meter in één uur tijd.

In Catalonië heeft de regionale overheid de waarschuwingsstatus volledig ingetrokken. Eerder werden beperkingen ingesteld op het verkeer en werden maatregelen getroffen voor bescherming tegen overstromingen en hoge golven aan de kust. Hoewel de situatie in deze regio lijkt te stabiliseren, blijven de autoriteiten de ontwikkelingen nauwgezet volgen.

Ook voor de Balearen eilanden, met name Ibiza, Formentera en Mallorca (en in mindere mate Menorca), geldt dat het weeralarm is afgenomen of ingetrokken. Ook daar heeft de DANA voor overstromingen en problemen gezorgd de afgelopen dagen.

De komende uren en dagen blijft AEMET waakzaam. Ze verwachten dat de regenval zich vooral op de kuststreken zal concentreren, waar ook in Alicante een verhoogde kans op zware neerslag bestaat.